| andrei a întrebat:

Ce carti imi propuneti sa citesc?

7 răspunsuri:
| Crisis a răspuns:

Incearca orice carte scrisa de John Saul, e scriitorul meu preferat. Incepe cu Umbra. big grin

| Logout a răspuns:

Gargui de Andrew Davidson love struck geniala!

| KottakFan a răspuns:

Grigore Bajenaru - Cismigiu@Comp. Cartea mi se pare superba. Are si amuzamentwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai si nici nu ma intereseaza.Citeste "Crima si pedeapsa" de F.M. Dostoevsky.Sigur ai sa te regasesti in cartea asta.Nu stiu daca la sfarsit sau la inceputul ei.Ar mai fi Jucatorul tot de Dostoevsky.E despre jocurile de noroc si dependenta pe care o creeaza.Ar mai fi si De veghe in lanul de secara de Salinger. Cartea este despre un adolescent Holden Caulifield care fuge de la scoala pentru ca uraste prostia si nedreptatea oamenilor.Cartea asta are cel mai direct vocabulaar pe care l-am intalnit vreodata.
P.S:citeste si Biblia.Fa si nebunia asta.

| Alesandraas a răspuns:

"Numele Trandafirului" de Umberto Ecolove struck si "Imaginea din oglinda" de Sandra Brown.
Sunt foarte frumoase, daca ai sa le citesti sper sa-ti placa.happy

| Alesandraas a răspuns:

"Numele Trandafirului" de Umberto Eco love struck si "Imaginea din oglina" de Sandra Brown.
Sunt foarte frumoase, daca ai sa le citesti sper sa-ti placa.happy

| DennD a răspuns:

Jurnalele lui Stefan volumul 1, 2, 2
The Vampire Diaries ( toate cele 6 carti )
Twilight
Gossip Girl
Toate cartile astea le-am citit si mi-au placut :X Le-am comandat de pe net happy