| BrenMedel a întrebat:

Ce cred românii despre homosexuali?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt români şi români. Doar nu te aştepţi ca toţi să gândească identic.

Mentalitatea majorităţii e ceva mai înapoiată decât în ţări mai civilizate. Se simte educaţia îndoielnică, dar sunt şi cazuri fericite.
Oricum, încet-încet lumea începe să se deschidă la minte şi treptat mai cedează din prejudecăţi, fobii şi discriminări.

| mgtow a răspuns:

Unii discrimineaza homosexualitatea, altii o trateaza cu respect asa e in toata lumea nu neaparat in RO. Eu prefer sa fiu tinut in catuse de o misandra si sa faca ce vrea cu mine decat sa ajung cu un gay in pat. Nu ar fi rau sa fiu rapit de una laughing

| darrio2007 a răspuns:

Atata timp cat nu ies in strada sa isi arate orientarea sexuala nu ma deranjeaza.Ma refer la marsuri, manifestatii etc.

| sofisis a răspuns:

Majoritatea sunt convinsi ca sunt bolnavi si ca se pot "repara" cu o mama de bataie...deh, asa-i romanu' : se strica televizorul, ii da o palma si-l repara.

| Sociopat a răspuns:

Sunt acei tarani batuti in cap care sunt dezgustati de idee.
Sunt cei care vor sa para moderni, intelegatori si sustinatori.
Si mai sunt si cei care vor sa para ca-i doare-n cot de subiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că ar trebui arşi pe rug. Fireşte, e o mentalitate înapoiată. Un român care apreciază normele europene, ştie cât de greşită este această abordare, la urma urmei, arderea pe rug necesită multă muncă şi e foarte costisitoare. Gropi comune, gropi comune, taică.

Pe bune, chiar contează ce părere are un popor despre poponari?

| neca a răspuns:

Sunt roman si mi se rupe cine se *** cu cine

| BrenMedel explică (pentru neca):

Frumos raspuns.

| Swan39 a răspuns:

Eu nu am absolut nimic cu ei, nu judec pe nimeni pentru astfel "apartenenţe", ca să zic aşa, ci doar pentru felul de a fi. Fiecare are dreptul să creadă ce vrea, să simtă ce vrea, să iubească pe cine vrea, să fie cum vrea, atâta timp cât nu răspândeşte răul în jur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swan39):

Hmmm
sensibilitate - check
seriozitate - check
sinceritate - check
you are very committed! the hapines is prod of u

| Alisse a răspuns:

Depinde de fiecare, multora nu le pasa dar sunt si cei care sunt impotriva orientariilor de acest fel scuzandu-se cu religia ortodoxa de parca ar fi toti foarte credinciosi.Dar sa fim seriosi nu e vorba de asta unii doar nu se pot obisnui cu idea ca suntem diferiti si avem diferite preferinte.

| HiddenWorld a răspuns:

Eu personal nu am absolut nimic cu ei.Atâta timp cât mă respectă, îi respect, lucru valabil pentru toți oamenii, sunt oameni normali, îi apreciez pe cei care merită apreciați şi nu îi judec.Cei care îmi provoacă repulsie sunt homofobii, ei fiind de fapt "cei cu probleme".Nu pot să înțeleg conceptul ăsta de a urî o categorie de oameni care nu le-au făcut absolut nimic şi nici nu le-au afectat viețile într-un fel straight face.