| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți că îi apropie cel mai mult pe oameni? Ce îi leagă cel mai strâns?
Dar ce îi distanțează și îi separă?

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Faptul ca sunt oameni. La toate.

| Freya1 a răspuns:

Înțelegerea,iubirea,gândirea,susținerea,comunicarea.
Cred ca doi oameni ce se inteleg unul pe altul, vorbesc, se aseamănă se apropie.
Ce ii distanțează? Probabil invidia, lipsa de comunicare, gândirea diferita.

| LoveSleep a răspuns:

Cred ca suferințele la prima și bucuriile la a doua.

| oglindasultanului a răspuns:

Legaturile microscopice.

| StrongHeart a răspuns:

Sinceritatea.Chiar si cand e vorba de ceva urat, apreciem un om sincer mult mai mult decat un zambet fals.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Să îți răspund din punctul de vedere al oamenilor, de apropiat ne apropie interesul fiecăruia dintre noi, unii sunt egoiști, alții se lasă pe ei ca să le fie bine celor din jur.De separat ne separă egoismul din noi, de parcă am fi singuri în univers și sunt din păcate persoane care deși te porți urât cu ele nu se depărtează de noi, devin oarecum dependente sau cel puțin așa cred ele fiindcă sunt naive.

| DonEduardo a răspuns:

Ceea ce cred eu ca ii apropie este munca in comun si impartirea. Ceea ce eu cred ca ii desparte este egoismul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Înțelegerea îi apropie.
Ignoranța îi separă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Combatibilitatea îi apropie iar minciuna și trădarea îi distanțează.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Sinceritate înțelegere Adevărul Apropie

Falsitatea minciunile separă

| rapandula a răspuns:

Nevoia de comunicare ii apropie si falsitatea ii indeparteaza.

| Eisenheim a răspuns:

Ce ii apropie? Un singur lucru: banii
Ce ii distanțează? Covidu laughing

| AlexValentinn a răspuns:

Eu cred ca pasiunile comune ii apropie, mentalitatea asemanatoare, statutul social, pe scurt cu cat ai mai multe in comun cu atat apropierea se face de la sine, iar ce ii indeparteaza este simplu, cu cat esti mai diferit si ai mentalitate diferita, pasiuni diferite te distantezi de acei oameni, cine se aseamana se aduna. Oamenii care au aceeasi mentalitate se considera ca fratii, chiar daca nu sunt rude de sange.

| Damica a răspuns:

Din punctul meu de vedere, o legătură strânsă între 2 persoane se formează pe baza sincerității și a respectării reciproce.
Când una din acestea dispare, se rupe acea legătură strânsă și apare distanțarea și regretul.