| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți că se va întâmpla dacă va ajunge coronavirus în România și va trebui să stăm cu toții în "carantină?" Fără magazine deschise, doar în casa ca un câine. Gen tehnici esențiale de supraviețuire 14 zile cu mâncarea pe care o ai. Dacă o ai.

Răspuns Câştigător
| Trustmotorcy a răspuns:

Carantină nu înseamnă așa ceva... nici măcar cei din Wuhan nu stau închiși în casă ca niște câini cum crezi tu.

Unele magazine sunt închise, dar nu toate. Supermarket-urile sunt deschise, lucrurile decurg aproape normal pentru ei. Sunt obligați doar să poarte măști pe față pentru siguranța și sănătatea lor.

Nu-ți imagina că este apocalipsa acolo, străzile sunt doar puțin mai goale, oricine poate ieși afară de bună voie.

Iar în România, dacă va veni prin absurd virusul Corona. Aș râde și aș plânge în același timp, de prostia oamenilor și de virusul în sine. Aici nu avem spitale, nu suntem pregătiți de nimic, dacă vine un virus mai mare peste noi suntem direct pa.

| Bariel a răspuns (pentru Trustmotorcy):

Adevarat,cand taicami o a vazut la televizor toate prostiile care se dau a inceput o criza de isterie, ca vine apocalipsa ca murim toti si numai dumnezeu ne poate salva, mai ca îi venea sa planga el care se lauda ca nu îi este frica de moarte, a zis ca daca e cazul sa vina in Romania se v a izola in munti :")

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dacă o să vină corona virus in Romania se va întâmpla ce se intampla si la alte tari.Mergi iti faci analize, daca esti sănătoasă iti iei masca si stai mai mult prin casa, cei bolnavi vor fi izolați sau internați si aia e.
Oricum ceva imi spune ca daca faza asta cu virusul e chiar pe bune o sa se cam eutanasieze niște oameni.O sa se ajunga in punctul ala atat de disperat incat ii va extermina pe cei afectați ca sa oprească răspândirea virusului pe mai departe si sa nu murim toti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja vă dați filme de zici că vine apocalipsa

| AwGenetix a răspuns:

E. ăștia cu rasul pe buze. acu mai râdeți?