| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre exemplele din ziua de azi?
Ma refer la piti despuiate operate,baietasi de bani gata ce scuipa politisti si se da in stamba,afaceristi de carton arestati la domiciliu, mari "smecheri" interlopi ce dau lectii pe internet etc...

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca ma bucur ca vad cu ochii mei involutia omului inapoi la stadiul de vierme

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce cred?
Ca trebuie sa renunti la TV, si sa cauti materiale ok pe net, nu toti lesinatii.
Daca stai intr-o zona de asta (Bucuresti, Craiova, Dambovita sau alt rromales-county), muta-te. Transilvania, Banat, Maramu', sunt zone in care oamenilor li se rupe de jegosii mediatizati din sud, si traiesc mai civilizat.

| Drimmero a răspuns:

Niste papagali!

| Freya1 a răspuns:

Da tu ce te bagi in seama daca nu vrei sa raspunzi la intrebare?

| Freya1 a răspuns:

Am vazut unde am gresit dar nu ma lasa sa corectez altceva mai ai de spus

| Freya1 a răspuns:

Am aterso pentru ca nu am putut sa modific unde am gresit si crezi ca daca imi pronunti numele sau spui ca e intrebarea mea ma jenez sau ce? Nu este un site pentru greseli gramaticale iar daca tu te plictisesti si vrei sa ne contrazicem pe aici hai ca si asa nu am mai facut asta de mult

| Freya1 a răspuns:

Stiu ca la modifca dar nu imi apare numai sterge acum si nu te mai tot baga ca si musca in dosul vaci ca nu te intreaba nimeni cat e ceasul si cred ca in curand vei fi blocat pentru conturi multiple presimt eu

| Doarunaltutilizator a răspuns:

In general oamenii astia populari cu multi bani precum Dani Mocanu sau alti manelisti sau Alex Velea,Justin Bieber sunt vazuti prin ochii altora ca fiind niste modele,niste zei,cum vrei tu sa-i numesti doar de astia vai de ei, cu parinti mai asa, mai invechiti, mai idioti fiind ca ei au bani si faima.
Nu conteaza ca vorbim de Bieber sau Mocanu dar tipi deastia o sa fie mult timp populari cat timp o sa ii asculte alti oameni.
In general oamenii astia cu bani sunt mai respectati, daca il vezi pe ala cu costum si ceas de aur zici ca e barosan si de asta sunt multi cocalari care ii copiaza dar trendul asta sau moda asta o sa moara in vreo 10 ani si o sa se invecheasca si o sa apara alte tipuri de oameni si tot asa.
Atunci toate astea o sa fie doar niste povesti de spus la copii si nepoti.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu imi pasa.
Mi-a pasat prea mult, am trecut de astea de mult timp.
Daca nu pot sa fac nimic, nu dau doi bani pe nimic ce nu tine de mine si cei apropiati.Mai sunt lucruri de zis dar ma opresc aici.
http://www.youtube.com/watch?v=fjUnlKJBW6M&t=2m14s

| Freya1 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Da si eu m-am scarbit de mult.
Cand un baietas de bani gata a intrat cu masina intr-un magazin in timp ce a facut o liniuta si tot el era smecher gen "sti cine sunt eu" catre un politist si toata vara cand vedeam fetite de 12 13 14 ani cu pantaloni pana subrat si cu mini bucutele pe afara si taximetristi cu scobitoare in gura care fluerau si isi dadeau coate si ele ce se hlizeu ca mama ce magie si minune au facut ele pfff.
Ma gandesc ca toate astea au o baza pe undeva

| VictorVictoras a răspuns (pentru Freya1):

Prea multe de vorbit despre aceasta situatie si mi-ar fura o ora de somn asa ca nu am s-o fac de aceasta data.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

"Ma gandesc ca toate astea au o baza pe undeva" Au o baza. Prostia. Nu conteaza doar educatia de acasa. Trebuie si copilul sa gandeasca. Sunt multi care sunt oameni fara sa fi avut parte de vreo educatie acasa. De ce? Nu au avut capul degeaba pe umeri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te minti singura. nici tu nu esti mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare face ce-l duce capul. Daca asta vad in jur, au tendinta sa reproduca si ei la randul lor.Nu se mai obosesc sa gandeasca.Asa sunt educati.Si cum prostia predomina, e normal sa predomine si astfel de exemple.

| Victor453 a răspuns:

Putin creier, putin, dar totusi viata lor, fac ce vor!)

| cyupaku a răspuns:

Traim vremurile de apoi

| CodreanuC a răspuns:

Din totdeauna au existat. Dar acum avem mai des ocazia sa radem de ei pentru ca sunt expusi mai des.