| karmaitsabitch a întrebat:

Ce credeți despre hipnoza regresivă? Ați experimentat așa ceva? Știți pe cineva care a făcut-o?

Răspuns Câştigător
| BiancaStoian a răspuns:

Am facut hipnoza regresiva de 3 ori mereu am avut o alta viziune. pana mi s-a spus "creierul tau creeaza imagini pe loc si situatii tot ce faci este sa iti imaginezi trecutul" si mi-am dat seama atunci ca regresia nu e altceva decat placebo. dar hipnoza e reala, viata anterioara nu.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu cred în ea.
Hipnoză da.
Regresia de vârstă în hipnoză, ok, să te porți ca un bebeluș acușica ieșit din mama. ok, să fie.
Dar că elucubrațiile pe care le vei trăi, relata în starea aceea sunt identice identic cu trecutul tău biografic, istoric, și să se tragă din asta concluzii importante pentru viața ta, pentru diagnostice, justiție, sau simpla aprofundare a științei despre fenomenul de hipnoză, eu nu cred așa ceva.

| Rd79 a răspuns:

Am facut eu. E o experienta interesanta. Nu stiu ce sa cred, daca lucrurile din alta viata s-au intamplat sau a ffost doar imaginatia mea, nu am avut elemente pe care s ale pot verifica ulterior. Dar stiu ca exista cazuri de oameni care au aflat nume de orase, de persoane, etc. si au verificat ulterior informatia care era in mare corecta.