Abh
| Abh a întrebat:

Ce credeti despre persoanele care bat pe la usi si cer bani in numele unor societati caritabile? Cum pot eu sa fiu sigura ca nu sunt escroci?

Răspuns Câştigător
| Andromedda a răspuns:

Da-le bani... poate ajung in mainile oamenilor care au nevoie de ajutor...sau poate iau banii niste escroci. Dar stai linistit pentru ca cineva are grija de ei.winking

4 răspunsuri:
| karakushiu a răspuns:

1. Ceri o legitimatie
2. Ceri un act care sa demonstreze.
3. ceri o adrseala care pot fii contactati.
4. CEri numarul de telefon de la sediu.
5. Ceri orice act care sa demonstreze ce doresti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-i gest caritabil din partea ta nu are rost sa te intrebi.Nu va fi greseala ta.

mira
| mira a răspuns:

Nu prezinta nicio garantie.Trebuie sa te informezi foarte serios cand faci o donatie.

| MoNsTeR a răspuns:

Simplu. trebuie sa-ti dea chitanta la fel ca si cand faci donatii la biserica(cel putin la mine asa este)