| TooNight a întrebat:

Ce credeti despre zodia pesti? >:

Is cele mai romantice zodii? Cu cine se potrivesc cel mai bine?:X

Răspuns Câştigător
| adriiana2000 a răspuns:

Exista un raport tacut intre doi Pesti. Sunt niste oameni extrem de psihici. Ar putea avea un interes comun in intuitie si in discutarea viselor stralucitoare pe care le au.

Principala natura a Pestilor este aceea a unui om bun, bland si un pic introvertit. Pestii deseori cauta singuratatea pentru a-si reincarca sufletul. Ei preiau orice emotie pe care le-o ofera natura, de aceea ar trebui sa se afle in imprejurari calme. Activitatile preferate sunt: ascultarea muzicii, cantarea la diferite instrumente musicale, dansul, inotul, pescuitul.

Pestii se vor simpatiza unul pe celalalt, fiind gata sa ierte si sa uite orice rau le-a fost facut. Pestii ar trebui sa nu exagereze cu depresiile sau dezamagirile celuilalt. Pestii au o mare compasiune pentru subordonati. Corectitudinea este ceea ce conteaza cel mai mult si trebuie sa fie atenti ca nu cumva sa profite cineva de ei.

Daca unul din ei este la pamant sau are probleme de orice fel, celalalt va simti ca partenerul sau este in dificultate fara ca cineva sa ii spuna. Pestii au o acuratete mare cand isi fac primele impresii.

Incearca sa inveti mai multe despre visurile tale. Afla care este intelesul lor. Este foarte important pentru Pesti sa aiba o educatie la nivel metafizic, pentru ca poseda acest talent care nu ar trebui sa ramana neexploatat

2 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

E doar o zodie. Nu judec oamenii după zodii, că sunt nişte porcării.

| cezar90 a răspuns:

Stiu eu rac au aceleasi semne