| Girly97 a întrebat:

Ce credeti? Sa invat putina spaniola sau nu am nevoie? Curand imi voi vizita varul din Madrid.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar fi bine, macar la nivel conversational. Daca te intreaba ceva functionara de la verificare pasapoarte sau buletine, ce-i spui?

| RAY a răspuns:

Invata e o limba frumoasa, iar orice nativ aprecieaza cand vede ca vrei, chiar daca nu vb corect sau nu pronunti, invata ca e bine e sora geamana a limbi romane

| Andreeush a răspuns:

Nu ar fi rău dacă ai ști spaniola.

| SG1995 a răspuns:

Dacă mergi doar în vizită, și știi deja engleză, nu ai nevoie m.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Eu am fost in Spania iar cu engleza nu ai ce face, inclusiv pe aeroport vb cu mine in spaniola doar, spaniola este foarte usoara si frumoasa

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Pentru noi românii e ușoară, spaniola, franceza și italiana sunt relativ ușoare, well, franceza e nițel mai grea pentru are și influențe germanice, mai ales pronunția e a dracu de dificilă. Câte limbi vorbești Ray?

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Romana,Germana = nu am cu cine sa o vorbesc din pacate, Spaniola o stiu din telenovele, o inteleg doar, Engleza = o inteleg foarte bine nu am cu cine sa o vorbesc

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Bagă te la un call center, sau hai în Transilvania și bagă -te turism, te saturi de germana.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Nu ar fi rau sa inveti, plus ca te ajuta, te poti descurca si singur si poate prinzi si de acolo, o limba straina in plus nu strica!
Bafta si vizita placuta!