| IoanaIonuca a întrebat:

Ce crema buna pentru faţă stiti? Mai ales potrivita pentru sezonul asta rece. Am o fata tare uscata si as vrea ceva eficient.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bioderma sensibio light - se absoarbe in maxim 5 minute in piele si dupa nu mai simti ca te-ai dat cu ceva

Bioderma sensibio rich - e genul de crema care-ti lasa o pelicula la suprafata pielii

Ambele sunt foarte hidratante dar eu o prefer pe cea light.

Bioderma Atoderm nutritive - este foarte hidratanta si se simte undeva intre cele doua mentionate mai sus

Bioderma atoderm balsam - este o crema de corp, costa 23-25 de lei si este foarte buna pentru pielea care se descuameaza, o repara foarte repede. Are consistenta mult mai grasa decat bioderma rich si de multe ori o foloseam doar pe post de masca de cateva ori pe saptamana si o limpezeam dupa cateva ore

Sunt creme fara parfum, alcool si alti iritanti.

| IoanaIonuca explică (pentru anonim_4396):

Tu pe care o folosesti? Cea light?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Da, bioderma sensibio light. Este foarte fluida si hidrateaza extrem de bine chiar daca nu are textura aia emolienta/grasa.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt şi eu foarte mulţumită de produse de la Bioderma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Eu parca sunt platita sa le fac reclama la cat le recomand laughing

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Hehe. Merită! big grin