| FOCUS a întrebat:

Ce culoare are soarele, dar luna, dar stelele?

3 răspunsuri:
| rebeca94 a răspuns:

Soarele este un galben rosiatic...luna este cenusie cu cateva pete, iar stelele sunt de mii de culori dar ele de fapt sund planete.galaxii etc.

| rebeca94 a răspuns:

Soarele este un galben rosiatic...luna este cenusie cu cateva pete, iar stelele sunt de mii de culori dar ele de fapt sund planete.galaxii etc.:*:*

| DaniAdrian a răspuns:

Pai SOARELE este rosu de fapt, LUNA este cenusie, iar stelele sunt alte galaxii, sisteme solare, deci stelele sa vad albe datorita stralucirii lor.