| anonim_4396 a întrebat:

Ce curiozități mai aveți?

Votez cele mai interesante

38 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Cum de reusesti sa stergi intrebarile asa repede?
Eu astept de 3 zile sa-mi fie stearsa o intrebare veche...

| Simpatic a răspuns:

Bai astia de stati pe locul 1 pe TPU de nu ati facut nimic notabil, v-ati creat aici loc pentru CHAT?

| Catrice a răspuns:

Am vrut sa răspund la aceasta întrebare interesanta.
Am văzut răspunsurile.
Am tras concluziile.

Ma abțin.

| Celcestietot a răspuns:

Ce s-ar fi întâmplat dacă ar mai fi trăit Ceaușescu și ar fi fost la conducere în momentul de față?

| SilentRain a răspuns:

Cand te insori?

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Nu despre mine, despre univers, natura, sa iti raspund. cand o sa intalnesc o fata serioasa, sincera cu sange German

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

1 :N-ai specificat
2 :Adică pe scurt, niciodată

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

laughing laughing e pe naiba niciodata

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Aha' cand te insori trimite si mie o invitație, vin pe bani in mei in Timis
S-ar putea sa ies la pensie atunci, deci o sa am.bani

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Iti dai seama ca nunta nu va fi in Timisoara si in Stuttgart

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Te cred, si eu mai mint cate o dată

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Cum as putea minti din moment ce nu s-a intamplat inca laughing laughing

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

E o viitoare minciună

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Eu cred ca am sanse, tu poti crede ce vrei

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Ma sacrific te iau eu, cu plăcere

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Traditia

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nici o tradiție, vin si te fur cu duba

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Traditia ta fata

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Eu personal nu am nici o tradiție, nu mai fura curent ca o sa ai facturii mari de plata

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Tocmai te ai mintit

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nop

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ce frumos negi

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Acuma urmează să pui un link, corect?
Nu am ce sa neg, afirmația ta nu e reală, nu ai pe ce sa te bazezi, doar iti dai cu presupusul

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ce link, de ce as pune

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Eram ironică...

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ca mereu, copilăroasa, imatura

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Bănues ca si tu la vârsta mea dădeai pe dinafara de maturitate

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Nu stiu ce varsta ai, ai scris pe TPU ca ai 43 de ani

| Bizon95 a răspuns:

URASC open-source
rahat facut nu numai special, nu numai cu intentie, DAR CHIAR S-A MUNCIT ca sa te chinui la fiecare chichita amarata

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Ce vrei sa afirmi utilizator BIZON95?

| Bizon95 a răspuns (pentru RAY):

Adica, nu e clar? ce nu intelegi? tongue
sau vrei un exemplu

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Da

| Bizon95 a răspuns (pentru RAY):

Azi am stat 3 ore...
marea majoritate a distributiilor Linux au un serviciu numit Network Manager cu care se connecteaza la retea
respectivul serviciu este gandit in asa fel incat sa te lase fara net la un moment complet aleator (adica cand iti e lumea mai draga), am constatat, verificat, reverificat treaba asta de 7-8 ani de cand m-am lovit prima oara de ea

asa ca am facut un script de connectare la wifi, custom
care merge foarte bine le Linux Mint Maya 13... am un calculator vechi cu asa ceva
intre timp, au facut "ceva" si azi pe ultimul mint (19.2) si pe penultimul (19.1 am testat pe amandoua) m-am trezit la un calculator remote ca in loc sa stea la 150Mbit pe wifi, viteza scade la 1Mbit FARA NICI UN MOTIV, scriptul meu are parametrul care ii spune sa mearga la viteza maxima, si in loc sa il respecte, face intai un "auto" (care e o alta optiune in loc de viteza, si pe care eu NU l-am dat IN NICI UN CAZ) DUPA CARE SE FIXEAZA LA 1Mbit... pe care nici ssh nu merge bine
am sapat 3 ore, am gasit in sfarsit un alt tool de configurat reteaua care in sfarsit scoate respectiva limitare... pentru cateva secunde
asa ca solutia a fost un script care sa stea continuu sa scoata limitarea

ASTA E OPEN-SOURCE IN GENERAL... si daca ar fi bug-uri, as intelege, dar nu sunt bug-uri SUNT FACUTE SPECIAL, SI MUNCITE SPECIAL SA TI-O TRAGA!

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

De ce nu treci pe windows user BIZON

| Bizon95 a răspuns (pentru RAY):

happy pentru ca am nevoie de Linux pe sistemul ala remote
nu crezi ca as fi facut pipi pe Linux din prima daca nu imi trebuia

iar ideea e generalizata la open-source, nu numai in cazul asta particular

| chuckmanson a răspuns:

Care sunt șansele să existe viață pe alte planete?

| LilPleito a răspuns:

Aia ce-ai bagat-o ieri, cu Lewandowski, n-am prikeput-o. A.k.a. Zeul golurilor.

| CiorbaDeCartofi a răspuns:

Ce se intampla dupa ce murim, cred ca curiozitate mai mare ca asta nu exista...