| Etro a întrebat:

Ce e cu acea explozie de la Beirut? Ce s-a întâmplat acolo mai exact? Am auzit din întâmplare și sunt curioasă.

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

A explodat in portul Beirutului un depozit in care se tinea2750 tone de nitrat de amoniu dar inca nu se stie ce a declansat detonatia.Astept si eu sa se clarifice ce a produs declansarea exploziei.

| troleibuz a răspuns:

O fabrica de artificii a luat foc si a explodat pe o distanta de 10 km. A fost foarte puternica. S-a auzit pana in Cipru. Au murit peste 135 de oameni. 5000 sunt raniti. Peste 200.000 au ramas fara case. Foarte multi sunt disparuti. Nu mai au mancare. Este o tragedie.