| Meme10Meme a întrebat:

Ce e cu copiii din ziua de azi? Adică am dat pe internet de un plod de 11 ani care zicea ca este fan Charles de Gaulle și ca îl urăște pe Petain. După ce mi-am mai batut joc de el am început sa vorbesc cu dansul pe Discord. Ei bine prostul ala se pare ca era și sarbofil, nu doar francofil. Mai întâi avea numele de Slobodan Milosevic după și l-o schimbat în Iosip Broz Tito. După mi-am schimbat numele și poza ca să para ca avem aceleași conturi și am pozat ca fiind el ca să-și piardă prietenii. Am zis ca eu sunt ala real și ca el e un fals. După am vorbit cu el in privat și mi-o zis ca vrea sa fim prieteni. Atunci i-am zis ca sunt clona lui și el a ajuns sa ma creadă rolling on the floor Pana la urma mi-o dat și admin pe server crezand ca ii sunt loial. După i-am șters serverul. Pana la urma am dat de Instagramul lui unde se numea Gheorghe Maurer. Și na. Știu cum îl cheamă și unde sta dar nu zic. Deci, ce e cu copiii din ziua de azi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde va găsiti bai nene toți expirații ăștia agresivi politic, voi și aia pocăiți

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... pai ce are? Eu pana acum nu cred ca am auzit nici macar de Petian sau Gaulle big grin

| Catrice a răspuns:

La cum te porți, nici tu nu ești diferit de ei.

| Meme10Meme explică (pentru Catrice):

rolling on the floor Zice userul-anime

| Catrice a răspuns (pentru Meme10Meme):

Dacă atât te duce mintea, ce să-ți fac...și te mai miri de alții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce e cu copii din ziua de azi?"
Tâmpiți care n-au altceva mai bun de făcut decât să se dea drept alți oameni pe discorduri şi apoi să îi urmărească pe rețelele de socializare.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.tpu.ro/utilizator/abloea/raspunsuri/ Asta iti e clona low cost, i-am explicat ca e next level sa incerci sa te dai drept altcineva, in locul tau i-as zice si vreo doua mai ales ca a fost agramata in 50-60% din ocazii cand a 'deschis' gura.

| suncadegusticel a răspuns (pentru Drimmero):

Ti'a inchis gura

| Drimmero a răspuns (pentru suncadegusticel):

Nu a inchis nimic, nu vreau sa-mi bat capul cu personajul asta, a facut deja o mare gafa cand s-a asociat deja cu un personaj sinistru. Nu cumva esti si tu alt cont de-al lui Rozica asta?

| Meme10Meme explică (pentru Drimmero):

De mine vorbești?

| Drimmero a răspuns (pentru Meme10Meme):

Nu

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Mulți habar n-au cine au fost de Gaulle, Petain, Tito, Maurer, Ceaușescu, Stalin, Churchill sau alții. Își pun numele astea pentru că i-au auzit pe adulți discutând despre personalitățile menționate mai sus. La vârsta asta nu-i problemă, dar dacă cresc și ajung la 14 să facă aceleași gafe atunci e o problemă.

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Ala știe. Știe și de Horthy

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Meme10Meme):

Atunci e ca în cazul lui @AlexDorinel: crede că înainte era mai bine pentru că așa i-au zis părinții și oricâte dovezi i-au arăta el neagă sau găsește scuze penibile. Și sus-numitul și-a pus ca poză de profil stema Republicii Socialiste România.
Apropo, tu știai că Miklos Horthy a ajuns la putere în Ungaria din cauza României? În 1919 l-a puterea Ungariei a ajuns un nebun numit Belá Kun, un comunist înfocat care voia să integreze Ungaria ca republică socialistă sovietică a URSS. Regele Ferdinand, când a auzit una ca asta, a ordonat Armatei să invadeze Ungaria și, pe 4 august 1919, Armata Română a pătruns în Budapesta. Ai noștri au proclamat Regatul Ungariei și l-au numit pe Karl von Habsburg, fostul împărat austro-ungar, exilat în Portugalia, drept Rege al Ungariei. Dar cum Karl era în exil iar occidentalii nu voiau să-i dea drumul, a fost numit ca regent animalul Miklos Horthy, care avea să conducă Ungaria încă 25 de ani.

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Am auzit ca ungurii i-au oferit lui Ferdinand tronul de la Budapesta dar el a refuzat la insistentele lui Brătianu. Ferdinand nu a confirmat acest lucru, deci este controversata treaba. Din păcate noi nu am putut sa luam restul Crișanei de la unguri deși i-am învins. Totuși, orice am zice noi, Horthy și-a iubit tara și a încercat s-o readucă la gloria ei de odinioară. Ba chiar, acum, Horthy este reabilitat de unguri. Are și statui. Practic, Horthy a fost un fel de Antonescu doar ca a avut noroc (ca nu a fost împușcat de sovietici).

| Design2021 a răspuns:

Copii din lipsa de ocupatie, se distreaza.
Nu sunt indrumati de parinti sa foloseasca internetul in scopuri benefice si fac doar ce le taie capul.