| Joker3134 a întrebat:

Ce este acela un tehnician radiologie?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Din cate stiu eu pe lângă postliceala de asistent medical fac si un curs pentru specialitatea radiologie. Este greu după mine pentru ca sunt bolnavi de cancer care fac radioterapie. Deci au de munca.

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Că un fel de ajutor/asistent al doctorului radiolog.

Răspuns utilizator avertizat
| AvalohAlyn a răspuns (pentru Joker3134):

Nu face injecții,din ce știu eu, se ocupă în principal de radiografii, radioterapie, lucrează cu aparate din astea din domeniul radiologiei și imagisticii medicale.

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Joker3134):

Face injecții mai ales in vena, deoarece la CT e nevoie de substanță de contrast, si aceasta se introduce in sânge.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Joker3134):

Din cate stiu eu pe lângă postliceala de asistent medical fac si un curs pentru specialitatea radiologie. Este greu după mine pentru ca sunt bolnavi de cancer care fac radioterapie. Deci au de munca.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cred ca cel care efectuează radiografiile.

Răspuns utilizator avertizat