| anonim_4396 a întrebat:

Ce este Atestatul? Cum si cand se da?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce tip e, exista pentru taxi, camion, autobuz, instructor auto autorizat si cele de la scoala care le dati voi, etc

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este un certificat care dovedeste studiile tale si ca poti practica ceea ce ai invatat. ceva de genu.
O seara buna happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Atestatul in termeni generici reprezinta un document oficial prin care se atesta/dovedeste un anumit lucru sau ceva anume. Cele mai comune/uzuale atestate le reprezinta diplomele sau certificatele de studii. Dar poate fi vorba si despre fapte, situatii etc. care sunt dovedite, confirmate de obicei in scris printrun document sau prin sustinerea unui examen prin care cineva este confirmat in grad de : cercetator, cadru didactic (doctor, profesor. etc.)

| OnuOnulică a răspuns:

Este o diplomă pe care o primești când termini domeniul în care ai promovat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Adica ai atestat intr-un anumit domeniu in care poti sa profesezi. Se da dupa ce termini facultatea.

| keepcalm99 a răspuns:

Daca te referi la informatica se da inainte de bac, (din cate stiu) as explica-o ca fiind o competenta.