| Ionică a întrebat:

Ce este important: afacere sau studii superioare? Sau amandoua?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La cum ai formulat tu intrebarea, ai zice ca se exclud una pe alta, ceea ce nu-i adevarat.

| Hombre a răspuns:

Ar fi foarte bine sa le poti impletii pe amandoua.

| madia a răspuns:

Oare cum se completeza, daca vrei sa ai o afacere profitabila ai nevoie de studii superioare, bine aceasta regula nu se aplica de fiecare data( vezi Becali si alte,, genii,, ale societatii).

| ikram a răspuns:

Amandoua. Ca sa ai o afacere la un nivel mai mare (nu o toneta in fata blocului sau ceva de genul asta), ai nevoie de studii superioare, pentru ca altfel gandesti dupa ce termini o facultate (asta daca inveti, nu daca o faci numai pentru diploma). Eventual de facut o facultate pe un domeniu, pe care apoi sa-ti deschizi o afacere.

@mihai03 degeaba faci FEAA, nu te ajuta sa-ti deschizi o afacere stai linistit.

Sunt persoane care pot avea sau nu o afacere, depinde de caracterul fiecaruia si de capacitatea de a invata si de a relationa cu persoanele din jur si bineinteles responsbilitate.

| Mihai03 a răspuns:

Exista Facultatea de stiinte economice si administrare a afacerilor laughing deci ce zici? Eu zic ca amandoua