| Balonaseplutitoare a întrebat:

Ce este o excrescenta in gat?
Ca mie mi-a aparut in partea stanga pe interiorul gatului o mica umflatura ca un ganglion si este exact sub amigdala.
Dar asta este probleema sunt si racit si nu stiu daca este amigdala sau altceva.
Va rog sa imi spuneti ce am, rapidd!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teffan a răspuns:

Nu e cancer.
Opriti-va sa va ganditi la porcarii.
Am fost terorizat 1 an de gandul ca am cancer de plamani/gat/tumori/etc de la fumat.

Sunt sigur ca ai si intre 15-20 de ani asa ca linisteste-te.
Totusi,du-te si fa-ti analize, fa-ti radiografii, fa ceva, doar ca sa-ti linistesti mintea.
Eu a trebuit sa imi fac de-alungul timpului mai multe analzie si radiografii ca sa ma linistesc iar acum am scapat de gandul cancerului.
Nici nu mai fumez mult, de asemenea.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Amigdala nu e o mica umflatura, e mai măricică mai ales când e inflamată

| Balonaseplutitoare explică (pentru sierra1):

Nu este asa mica este un pic umflata.
Dar ce este o excrescenta in gat.

| sierra1 a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

"Dar ce este o excrescenta in gat." - nu vrei s-o ai!

Pentru liniștea ta, du-te la un ORL-ist