| Konata a întrebat:

Ce este pentru voi esenta vietii?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iubirea. Si creatia ce are loc din iubire.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Elixirul vietii - Cuvintul lui Dumnezeu.

| LollypopMe a răspuns:

Să trăiești pentru un lucru ce îți aduce bucurii, să ai niște scopuri, vise care să te facă fericit sau să tindă spre asta. Viața o trăim ca să o cunoaștem cât mai bine și fiecare va avea o amintire frumoasă la sfârșit de drum și nu numai legată de ea. Aceea se va numi esența vieții. Depinde cum pui întrebarea, te referi la esența vieții pământești(fizic să trăiești) sau la ce ne face fericiți(nu neapărat material, psihic vorbind)? Pe mine mă face fericit(esența vieții mele) să îi ajut pe alții, să ascult muzică, să visez cu ochii deschiși, să mă joc(tehnologie, cu prietenii) și să-i simt pe ceilalți aproape.

| DDCC a răspuns:

Să trăiești pentru un lucru ce îți aduce bucurii, să ai niște scopuri, vise care să te facă fericit sau să tindă spre asta. Viața o trăim ca să o cunoaștem cât mai bine și fiecare va avea o amintire frumoasă la sfârșit de drum și nu numai legată de ea. Aceea se va numi esența vieții. Depinde cum pui întrebarea, te referi la esența vieții pământești(fizic să trăiești) sau la ce ne face fericiți(nu neapărat material, psihic vorbind)? Pe mine mă face fericit(esența vieții mele) să îi ajut pe alții, să ascult muzică, să visez cu ochii deschiși, să mă joc(tehnologie, cu prietenii) și să-i simt pe ceilalți aproape.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă, ce aveţi toţi cu întrebarea asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu mori odată cu tine. - adică să lași ceva în urma ta.

Nu e expresia mea, am furat-o. big grin

| Zatharra a răspuns:

Esenţa de rom!

| CosminC86 a răspuns:

Buna! Pai in primul rand apa, apoi extrema dreapta.

| mady04 a răspuns:

Faptul de a fi iubit si de a lasa ceva dupa tine ( nu ar trebui sa ma gandesc eu la asta dar..hey). Si acum, la varsta mea, distractia, dar ma gandesc si mai departehappy