| Keridaa a întrebat:

Ce este prietenia adevarata?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Ceva frumos dar rar si daca cumva o intalnesti in viata nu da cu piciorul ci primeste-o cu bratele deschise si tine-o strans in brate. Zau merita.

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Prietenia adevarata trebuie sa indeplineasca o conditie de baza si anume : sa fie dezinteresata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prietenia adevarata e ceva la care multi viseaza dar putini o pot avea. Un prieten adevarat nu te paraseste la greu, te sprijina neconditionat, iti spune unde gresesti, este mereu alaturi de tine atunci cand ai nevoie.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca te referi la prietenia pe viata, eu personal nu cred ca exista.Mai devreme sau mai tarziu oamenii se satura unii de altii.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Una dintre cele mai mari bucurii ale vietii este prietenia adevarata si una din bucuriile prieteniiei este de a a avea cui incredinta o taina. Prietenia adevarata este poate faptul esential al vietii, un gand impartasit, un vis implinit, o dorinta traita, tristetea alintata, speranta.Prietenia adevarata este un cuvant ce cu greu poate fi explicat in cuvinte.

| Alisa a răspuns:

Pai este atunci cand iti este alaturi mereu, nu conteaza nimic, iti ofera sprijin neconditionat persoana respectiva, poti sa vorbesti orice, fara sa iti fie teama de ceea ce spui. sa fie alaturi de tine si la bine si la rau, fara sa iti ceara nimic in schimb, sa te iubeasca, sa stie totul despre tine.relatia sa se bazeze pe incredere, sinceritate, etc. sunt multe spus.

| Marii a răspuns:

Ceva ce in ziua de azi intalnesti foarte rar. happy

| 2pink a răspuns:

Prietenie adevarata? Iti dau un exemplu sa intelegi. Am o prietena din liceu pe care nu o vad foarte des (o data, de 2 ori pe an) pentru ca amandoua ne-am mutat din orasul natal. Pe net nu prea vorbim si la telefon mai rar, dar cand ne intalnim sau cand vorbim suntem amandoua la fel de deschise ca o carte. Ne sfatuim, radem, recuperam si daca chiar asa avea nevoie intr-adevar mi-ar fi alaturi fara sa clipeasca, de oriunde ar fi, oricum ar putea. Prietenia nu e un lucru rar, ci oameni o fac sa devina asta, pentru ca oamenii incet isi pierd increderea in relatii, de orice fel ar fi.