| LanguageMaster a întrebat:

Ce este un milionar?
O persoană care deține o companie cu cifră de afaceri de zeci sau sute de milioane de euro, dar nu cheltuie banii companiei în interes propriu și are foarte puțini bani în conturile din bancă este considerată milionar?

1 răspuns:
| AnjaAHUI a răspuns:

Un milionar este un om care deține bani sau bunuri în valoare de milioane.
Un om care are o companie ce produce anual milioane, dar el nu deține personal această sumă nu poate fi considerat milionar. Deși nu cred că există cazuri în care cei care dețin companii de milioane să nu fie milionari, poate doar cei care donează foarte mulți bani.