| anonim_4396 a întrebat:

Ce este un vampir energetic? Mai au si alte denumiri?

3 răspunsuri:
| NoricDiana a răspuns:

Un vampir energetic este o persoana care reuseste sa iti,, suga " toata energia. Aceste persoane sunt niste persoane toxice care iti pot da tot felul de sentimente nasoale legate de tine, cat si despre alte persoane. De exemplu, stai si petereci putin timp cu o persoana ( vampirul energetic ) si dupa ce ati terminat intalnirea te simti fara energie, obosit, vinovat, etc. Aceste persoane sunt peste tot. Un vampir energetic poate sa fie un coleg, o ruda si tot asa. Daca ai pus intrebarea asta pentru ca tu crezi ca o persoana din viata ta poate sa fie un vampir energetic, iti recomand sa te distantezi cat se poate de mult de persoana respectiva. O sa ai o energie nasoala si o sa simti ca nu ai un rost in viata. Pe scurt, poti ajunge si in depresie. Poate sa fie greu sa te distantezi de persoana aia dar fa tot ce ai in putinta pentru ca o sa fie groaznic. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru NoricDiana):

Si cand e tactu (si alte persoane din jur) si ajungi sa iti pierzi anii la maturitate tot in casa lui traind o viata de pet, ce se mai poate face?