| Maria3458 a întrebat:

Ce faceti cand aveti o stare de plictiseală?

4 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Meditez la Dumnezeu si scopul Sau si la promisiunile Lui minunate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu trec ușor peste stările de plictiseală/anxietate.
De obicei, când am o astfel de stare,mă gândesc la ceva frumos sau mă uit pe Ytube la ceva care mă face să râd.
Gândesc pozitiv și sunt optimist atunci când am o stare de plictiseală,asta mă face să nu mai fiu plictisit.
Consider că nu ai cum să te plictisești dacă Îți dedici timp pentru ceea ce îți place.
Chiar și la muncă, nu ai cum să te plictisești dacă te concentrezi și Îți faci treaba.
Plictiseala se poate transforma în STRES, deoarece gandurile produc această "Transformare", tocmai de aceea, consider că e bine să gândești pozitiv.
Poți trece foarte ușor peste o stare de plictiseală!?

| OrdanKarris a răspuns:

Niciodata nu am stare de plictiseala. Tot timpul am ceva de facut. Nu pot sa inteleg oamenii care se plictisesc.

| VictorJulien a răspuns:

Vorbesc cu cineva sa-mi ocup timpul dar de cele mai multe ori nu prea am cu cine, ascult muzica, ma joc pe playstation, ma uitl a un film sau doua, citesc sau imi amintesc de nihilismul meu etern