| AvalohAlyn a întrebat:

Ce faceți de sarbatorile mari, de Craciun și de Paste de obicei?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

De obicei sarbatorim in liniste cu cei doi copii ai mei de cand mi-a murit sotul acus 9 ani.Impodobesc bradul din timp, fac vreo 3 prajituri si vreo 2-3 platouri cu sunca, cirnati, chiftele mici si cascaval ornate frumos cu ce ghicesc eu cand fac platoul.De exemplu pentru culoarea rosie folosesc gogosari pentru culoarea verde ardei verde. Apoi impartim cadourile si povestim.Ascultam colinzi de la internet, vine frate meu si mama si ne simtim bine impreuna. De paste la fel dar fara brad plus oua rosii de ciocolata mai nou, nu mai vopsim ca nu are rost din moment ce cumparam oua de ciocolata.Sotul meu a fost ateist doar eu mergeam la biserica si cu copiii cand erau mici dar de cand a murit sotul nu-i pot convinge sa vina la biserica si nu insist.Las pe ei in drumul lor cand o sa simta nevoia sa faca acest lucru o vor face..Cu forta nu poti convinge pe nimeni de ceva ba dimpotriva.O sa vina o data vremea cand vor simti nevoia, cel putin sper asta.