| Goddessss a întrebat:

Ce faceți voi ca nici o zi sa nu se asemene cu celelalte?
La mine toate sunt la fel si am aceeași rutina.
Voi ce faceți diferit?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Viata e o rutina, schimbari se fac putine dar nu sant asa curios sa fac chestii diferite. Ma multumesc cu ceea ce voi realiza apoi vad pe ce cheltui banii

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ei bine da... toate zilele sunt cam la fel, si poate nu sunt eu in masura sa dau sfaturi legat de asta.

Dar atunci cand vreau sa ies din rutina, ma imbrac si ies afara, ma plimb, dupa merg pe la cativa prieteni, apoi ei vin la mine, mergem sa mancam ceva, bagam un joc, o discutie si... cam trece ziua. Important este sa faci cat mai multe lucruri.

Dupa, bag un proiect, ceva creativ (in ziua urmatoare), dupa nu fac nimic, stau pur si simplu in pat si apoi un film. Apoi iar plec pe afara big grin si astept sa vad ce se intampla.

Si apoi incepe iar rutina, iar lucru, ore... sad

| Freya1 a răspuns:

Adevarul e ca nu prea fac chestii noi.Am zile pline dar cam asemănătoare.
Fac treburi casnice o parte din zi mai ales acum ca vin sărbătorile,gătesc ca imi place, fac desene pentru cusaturi pe panza, etamina, chilin etc iar seara citesc.
Mai sunt zile în care îl ajut pe iubitul meu cu mica noastră afacere.Fac anunturi de vanzare, vorbesc cu anumiți clienti, il ajut la curățat piese sau la desfăcut etc si imi mai trece timpul.
Mai fac din cand in cat câte o vizită până la ai mei câte 100 de km si aia e.

| Celcestietot a răspuns:

Traiesti ''Ziua cartitei''? Activitati noi, de ele ai nevoie.

| Sofer a răspuns:

Toate zilele sunt la fel. Nimic diferit.

| Nemessys a răspuns:

La baza are cam aceeasi chestie, doar ca o fac diferit.
Practic, azi lucrez la ceva, maine continui sa lucrez la ce am inceput in ziua precedenta si tot asa... pana in ziua a 14-a pentru ca sunt un lenes.

| siriusblack98 a răspuns:

Marea majoritate avem o rutina anume de urmat. Eu ca sa nu innebunesc din cauza asta citesc diverse lucrari istorice, ma antrenez, mai incerc cate un joc nou pe mobil sau pe laptop, mai raspund la cate o intrebare pe TPU, mai flirtez cu cate o fata pe Instagram big grin

| zilog a răspuns:

Nu mai contează cum sunt ci UMPLELE CU MULTE LUCRURI ACUM CÂT ÎȚI MAI DAU PĂRINȚII MÂNCARE CAZARE si poate chiar si bani
pentru ca va veni ziua in care o să te gândști ce bine era când aveai mâncare gratuită si nu trebuia sa te duci la nici un fel de loc de muncă ca să îți câștigi banii

asa ca iti recomand invata meserii nu tâmpenii
invata sa faci orice iți place tie
coritorie arta pictura ceva dar să faci bine să fii sigura ca fara facutae vei putea pune in practica in viata reala lucrul pe care il inveti pentru ca sa iti aduca bani sa poti sa stai in facutate

invata sa machezi exista socala zece plus daca esti din Bucuresti si costa doar noua sute de lei din câte imi aduc eu aminte undeva pe la universitate

sau invata sa fii coafeza sau bucataresa dar undeva unde sa te invete lucrurile asta nu doar sa iti vanda o diploma buna doar la sters la spate si de tras apa dupa ea

ca de diplome oamenii sunt satui

in ziua de azi se cauta un pictor care sa picteze pe strada si sa faca si 400 lei până când apune soarele

ata este o chestie pe care eu ti-o recomand invata sa faci ceva cu mâna ta
PENTRU CA DACA TU STII SĂ ÎȚI CÂȘTIGI PROPRIA TA EXISTENTA
PRIN LUCRURILE PE CARE LE FACI CU DEGEȚELELE TALE
BĂRBAȚII OR SĂ TE RESPECTE MULT MAI MULT
si nu o să se mai comporte ca si când și așa nu știi să faci nimic cu mâna ta așa că tu trebuie să îi pupi lui si mâinile și picioarele că te-a luat de sotie

si atunci o sa poti sa comentezi si tu pe banii tai in casa ta

dar daca tu nu stii sa câstigi si tu măcar banii care iti trebuiesc tie de benzina de taxi de coafor epilat tuns pensat
barbatii asa in general sunt darnici si generosi la inceput apoi dau peste una care nu le cere nici un ban pentru nimic
si gata te lasa pe tine cu copii si pleaca la cea care barimi nu ii stresseaza cu nimic din punct de vedere finaciar. nu pentru a profita de banii ei ci pentru ca sa nu mai obosesca pentru ca sa intretii pe cineva
in decurs de 4 ani devine obositor si chiar incepi sa gâfâi ca bărbat
dar daca si ea mai câstigă putin acolo cât ii trebuie ei nu neapărat ca să participe si ea cu ceva in casa
atunci merge relatia mai bine si nu apar certuri scandaluri

eu nu zic ca promovez barbatul zgârcit avar calic ursuz ci zic că ar fi bine sa ai si tu banii tai
pentru cazul in care vrei sa ii comentez strâmb
si sa il pui sa faca curatenie

si sa isi spele hainele si sa faca mâncare si sa faca ce vrei tu sa fafa

daca ai banii tai el se gândeste ia sa fac eu ce m-a pus nebuna sa fac pentru ca altfel ea isi permite sa traiasca din ceea ce ea câstiga
asa ca poate pleaca de la mine
si eu nu vreau sa o pierd
asa chiar daca mie nu imi place sa duc gunoiul si nici sa spal farfuriile

mai bine sa tac eu din gura si sa pun mâna sa execut