| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci ca aatunci cand pleci cu un autocar sa urinezi doar atunci cand iese lumea afara sau sa uriezi doar de 2 ori p e zi intr-o calatorie de 3 zile?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Reduci din lichide, bei mai putin si daca chiar ai nevoie de,, toaleta,, rogi soferul sa opreasca undeva

2 răspunsuri:
| 1000bodies a răspuns:

Bei foarte putina apa.
Eu, una, nu am probleme de genul. laughing Depinde de vezica fiecaruia. Dar nu-ti fie rusine sa ceri profesorului sa opriti undeva daca ai nevoie.

| valentingb a răspuns:

Ce dragalasa esti, cu intrebarea asta! happy
Pai, organismul uman e construit cu cel putin doua variante de scapare, din orice situatie. Deci, mergi pe autocar,(nu deasupra, intelegi laughing )si bei mai putina apa, astfel nu vei avea nevoie sa mergi afara des. Bei un litru pe zi, e destul, intr-o situatie ca asta. Dar chiar si daca bei doi litri, cum e normal, si nu poti merge afara pentru ca iti este rusine sa ceri o oprire doar pentru tine, organismul porneste o functie de urgenta: transpiratia. Astfel, surplusul de apa este eliminat prin transpiratie si nu mai ajunge in vezica urinara.
Dar autocarele moderne, pe langa TV, internet wireless si alte avantaje, au si toaleta ecologica in spate, deasupra motorului. Ecologica, pentru ca nu se arunca ..materia. Pe asfalt, ci se pastreaza in pungi si se arunca la destinatie, in locuri speciale. (sau daca soferii sunt romani, se arunca pe camp laughing ).