| VictorFenrir a întrebat:

Ce faci cand ai vrea sa vorbesti cu cineva despre o problema care te deranjeaza dar nu ai cu cine? Si nici macar muzica nu te mai ajuta

66 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce faci cand ai vrea sa vorbesti cu cineva despre o problema care te deranjeaza dar nu ai cu cine?
o vorbesti cu persoana in care ai cea mai mare incredere

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Banuisc ca in cazul tau persoana in cauza nu exista,deja vad un tipar a multor useri de aici,antisocializarea, timiditatea, depresia, obsesia compulsiva, lipsa increderi, complexe, frustrari

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

Nu,nu exista acea persoana pentru mine.

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

Te regasesti in acel tipar?

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

Da si nu

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

Zimi unde te regasesti? prieteni ai? de comunicat comunici cu cineva?

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

Eu recomand si vorbitul cu tine insati ca o terapie, ca inceput

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

Evident ca am prieteni, toata lumea are.

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

Te minti, ai simple cunostinte, prieteni cu adevarat ai? cu parinti cum te intelegi?

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

Monolog interior hmm! Fac de mult asta.

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

Si eu la fel, dar acum simti nevoia de a te descarca cuiva, simti nevoia de afectiune nu?

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

Cred ca da, nu sunt 100% sigur.Relatia cu parintii e ok.

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

De ce nu vorbesti cu mama ta problema asta?

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

Nu

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

Nu e genul meu sa ma plag la parinti, mai ales de unele chestii mai delicate

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

Esti ca mine, ai vreun prieten pe TPU mai de incredere?

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

No

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

Ai pornit o discutie cu Endoryus vezi mai departe, deja aveti ceva in comun

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

Tu ai prieteni de incredere pe TPU?

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

Man de oamenii niciodata nu poti sigur,pentru ca omul el insati nu se cunoaste pe deplin,nu poti stii tu insati cum vei reactiona in situatia x sau y, am ceva incredere dar cine stie ce e in spatele acelui lcd, nu stii real ce ganduri are x in cap, chesti genul numele, orasul, unde lucru, daca am iubita de astea nu vad ce mare mister e in astea, dar in chesti gen codul pin de la card sau unde stau mai exact nu am incredere, una e virtual alta e real

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

Bine am formulat eu gresit trebuia sa formulez asa "tu ai prieteni pe TPU cat de cat de incredere"?

| RAY a răspuns (pentru VictorFenrir):

Foarte buna ar fi intrebarea

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

E bine daca ar fi

| HazelEyes77 a răspuns:

Am trecut si eu prin chestia asta de multe ori si stiu bine ce inseamna. E al naibii de frustrant sa vrei sa ti descarci sufletul cuiva si sa n ai cui. Si stiu ca orice ai faci sa treci peste asta nu prea merge. Nu stiu, eu daca nu ma motivez singura sa merg mai departe pauza ca stiu ca oricum nimeni n o va face in locul meu. Si cand te gandesti ca sunt atatia oameni care se simt la fel... oare de ce nu ne gasim unul pe altul cand avem nevoie?

| VictorFenrir explică (pentru HazelEyes77):

Nu stiu, probabil cand aveam nevoie unul este in toane bune si nu ar avea timp de ascultat problemele altuia, sau poate ar avea chef cine stie depinde si de persoana.Sau poate pur si simplu nu ne gasim unul pe altul.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva - in limita timpului disponibil si a decentei - putem discuta.

| VictorFenrir explică (pentru HazelEyes77):

Thanks you happy

| HazelEyes77 a răspuns (pentru VictorFenrir):

N ai pentru ce.

| VictorFenrir explică (pentru HazelEyes77):

Hei! Am vrut sa iti trimit un mesaj dar nu m.a lasat minunatul site TPU sa fac asta.

| HazelEyes77 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Stiu si eu am verificat dar cica statutul de junior nu ne lasa. Aiurea ce sa i faci...Iti multumesc pentru felicitare, dragut din partea ta!

| VictorFenrir explică (pentru HazelEyes77):

Daca vrei si nu te deranjeaza putem vorbi pe whatsapp, hangouts etc happy

| HazelEyes77 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Cred ca e ok pe hangouts. O lasam pe maine ...am avut o zi mai aiurea si maine ma trezesc devreme asa ca...

| VictorFenrir explică (pentru HazelEyes77):

Ok cum vrei, lasi un link ceva?

| HazelEyes77 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Simonadobra77@gmail.com
Nu am mai vorbit pe hangouts pana acum e ceva nou mai mult pe skype dar sa incercam.

| VictorFenrir explică (pentru HazelEyes77):

Sincer nu stiu cum sa te gasesc pe hangouts doar cu email.ul

| HazelEyes77 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Nu ma deranjeaza ca mi ai trimis mesaje si eu vreau sa vorbim ...ideea e ca nu prea merge parca i un facut. Tu ai capatat deja statusul de senior pentru ca ai peste 100 de raspunsuri date si au trecut deja 10 de cand te ai inregistrat.Si eu fac 10zile fix azi de cand am cont si am trecut de mult de 100 de raspunsuri deci ar trebui sa primesc si eu statusul de senior azi sau maine. Sa vedem daca se tin de cuvant. Tu poti sa mi trimiti mesaje fiind senior dar eu nu si ma frustreaza. Am vrut sa ti raspund la mesaj dar pauza. Aiurea. Trebuie sa astept in cazul asta.

| HazelEyes77 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Skype-ul meu: simona_dobra90 (am o șapcă neagra, marca Nike, ca avatar). Putem vorbi acolo, desigur dacă ai cont.

| Caro34 a răspuns:

Spune-ti-o tie in oglinda! Discuta sincer cu tine si da-ti timp suficient de respiro! Dormi suficient si regandeste-o! Cand ti s-a dat o problema, ai primit si rezolvarea ei! Numai bine!

| CleanHeart a răspuns:

Vorbesc cu oglinda, acolo sunt convinsa ca gasesc o persoana minunata care stiu sigur ca are un potential, si ma poate ajuta.

| VictorFenrir explică (pentru CleanHeart):

Poate la tine merge asta, dar la mine nu ar merge

| CleanHeart a răspuns (pentru VictorFenrir):

Fiinca nu vrei, din capul tau porneste totul fa-ti mintea sclava nu ea pe tine.

| VictorFenrir explică (pentru CleanHeart):

Nu cred ca stiu cum sa fac asta

| CleanHeart a răspuns (pentru VictorFenrir):

Iesi din zona de confort, citeste bloguri despre asa ceva, cu cat citesti mai mult cu atat capeti minte si vezi lumea din alte perspective, sau inpira-te din filme ti-as putea da o lista intreaga sunt convinsa ca ai invata din fiecare cate ceva happy

| VictorFenrir explică (pentru CleanHeart):

Chiar te rog happy

| CleanHeart a răspuns (pentru VictorFenrir):

The pianist ( vremurile nazismului ), mai ii unul asemanator la vitta e bella( tot vremea naz), pay it forward (daca nu l-ai vazut ar fi cazul), into the wild (te invata sa pretuiesti viata mai mult), the pursuit of happyness, one week( o sataptana de trait), august rush (merita vazut ), 127 hours, the shawshank redemption (inchisoarea ingerilor), the bucket list, forrest gump, peaceful warrior (un fil extraordinar ), toate sunt filme bune
vizionare placuta daca le alegi happy

| VictorFenrir explică (pentru CleanHeart):

Hei am vazut "Pay it firward" foarte frumos filmul, mai ales finalul.
Chiar este o lectie foarte buna asta cu "da mai departe"

| CleanHeart a răspuns (pentru VictorFenrir):

Asa este happy e chiar o lectie buna.

| VictorFenrir explică (pentru CleanHeart):

Cred ca o sa le vad pe toate ☺

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel de mai sus nu cred ca a inteles intrebarea. Pui intrebarea/postul e TPU. Asa se descarca multi.

| VictorFenrir explică (pentru anonim_4396):

Cine stie ce a inteles cel de mai sus laughing)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru VictorFenrir):

El stie. Sau poate nici el. Dq stie.

| VictorFenrir explică (pentru anonim_4396):

E un mister.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Stiu ca e spam dar care e melodia ta preferata cantata de Bob Marley? Tot am observat avatarul ala.

| VictorFenrir explică (pentru anonim_4396):

Nu am o melodie preferata imi plac multe melodii de la Bob Marley... Buffolo Soldier, One Love, Redemtion Song, No Women No Cry si mai sunt si altele laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general nu simt nevoia sa le spun problemele mele altor oameni.Le au si ei pe ale lor, n-am de ce sa-i bat la cap. Pune-le aici pe TPU. Poate te ajuta

| VictorFenrir explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu simteam nevoie sa spun oamenilor despre problemele mele dar omul se mai schimba

| anonim_4396 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Adevarat.

| cyupaku a răspuns:

Fa sport, alearga, mergi pe bicicleta, cumpara un catel

| VictorFenrir explică (pentru cyupaku):

Astea m.ar tine ocupat doar pe moment, problemă tot ar ramâne sad

| cyupaku a răspuns (pentru VictorFenrir):

Asta este iddea, ai prins-o incearca

| VictorFenrir explică (pentru cyupaku):

Nu functioneaza degeaba ignori o problama daca aceasta persista mereu

| Adiadictie a răspuns:

Ma plimb cu bicicleta

| Skyo a răspuns:

Simplu pleci si ignori pe cel care te deranjeaza, sau por si simplu, Nu il bagi in seama daca te referi sa te ia la "bataia" in cazul in care te Nu il bagi in seama eu a-si, pleca sa nu intru in conflict cu el. Sau daca vreti sa va bateti ca caini aia depe strada treaba voastra.

| VictorFenrir explică (pentru Skyo):

WTF a zis cineva ceva de vreo bataie?