| CrucifiedCountess a întrebat:

Ce faci cand esti nervos/furios/suparat/deprimat si urasti pe toata lumea? Asa sunt eu acum, dupa a 6-a zi de munca la rand a cate 12 ore, trezita de la 6dimineata.Cum te calmezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca eram nervos pe vremea cand lucram, nu prea aveam de ce sa fiu nervos pe alti pentru ca fosti mei colegi de munca imi stiau de frica chiar daca eram mai mic la ani ca ei. Nu am obiceiul sa beau daca sunt suparat sau nervos...prefer sa stau toata ziua in pat ca sa am o "ocupatie"... dormind nu mai am atatia nervi si ma trezesc relaxat.

49 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Injur birjareste/beau un pahar de bere, vin, rachiu ce am prin casa/mananc mult si stau la PC/stau suparata pur si simplu, ca nu pot sa urasc pe nimeni. Tu si in ziua votului erai la munca, sunt curioasa ce activitate desfasori si cat crezi ca ai sa rezisti, mai ai timp si pentru tine?

daniela
| daniela a răspuns:

Din pacate de cele mai multe ori cel mai mic (adica fata mea) calca pe bec si ma descarc fara niciun rost pe bietul copil.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Zambeste fiecarei zile! Cu siguranta vor veni si mai bune. Si vei fi rasplatita din plin!
Apoi, prietenul daca nu te ajuta si nu te intelege, poate ca nu e asa de "prieten"!
De la supervizor invata sa ii furi meseria!
Aplica la alte joburi!
Si, nu uita, fii mandra de tine, ca ai de ce!

auran
| auran a răspuns:

Imi iau un pahar de vin si fac o baie cu saruri si mult spumant

auran
| auran a răspuns:

Nasoala treaba dar, dupa cativa ani de nervi o sa te obisnuiesti si o sa devii mai linistitahee hee - crede-ma

| gabitza05 a răspuns:

Buna.Iti recomand sa faci o baie calda (cu spuma daca iti place)ascultand muzica preferata. Sper sa te ajute insa cred ca mai bine ti-ai face timp si pentru tine deoarece ai doar 19 ani.bafta multa si munca cat mai usoara

| Elly4all a răspuns:

Buna, pai eu fac o baie cu multa spuma si stau in baie pana ma calmez si ma uita Dumnezeu acolo., ma duc intr-un loc unde sa nu ma deranjeze nimeni., de obicei stau cu animalutele mele, mangaindule si alinntundu-le. Cel mai bine e sa-ti faci o baie calmanta asta tear putea ajuta!
ByehappyElly

| Ben. a răspuns:

Matur sau dau cu aspiratorul.ma calmeaza.

pupimik
| pupimik a răspuns:

O baie fierbine + un cocktail cu alcool+ o gramada de inghetata + un film dragut+ cineva drag langa mine.Imi revin rapid.

| CrucifiedCountess explică:

Acuma sunt inca la munk..am vin da' avem si camere videowinking

| CrucifiedCountess explică:

Sunt receptioner, dar eu fac totul, rezervari, facturi, pnm sunt si camerista mai nou! incep la 8, ies la 8.de ieri sunt si cu maseaua umflata...azi sefu cilian a gresit ceva si era sa platesc eu juma din salariu(vreo 500ron) dar am sunat managera si plateste prostu.acasa nu ma inteleg cu prietenul care nu-si da seama ca dupa 12*munca) plus 2 de la trezit pana cand ajung acasa, plus inca 2-3pana ma culc.sunt obosita, stresata, vai de capul meu, am 19 ani si...trebuie sa raspund la telefoane si sa vb frumos, cu clientii (maj straini, vin prin agentii) sa vb frumos chiar daca sunt super enervanti s. a. m. d. vai de mama mea!

| CrucifiedCountess explică:

Nu cred ca vrea.adica eu am salariu de 950ron in mana..si supervizorul are salariu de 1800 Euro.si nu face nimica! vi se pare corect?

| CrucifiedCountess explică:

Poate supervizorul sa fure de la mine ca nu stie nimicrolling on the floor si e aici de 1an rolling on the floor

| DenissaDeea a răspuns:

Daca as fi in locul tau, cu programul respectiv si cu salarul care spui ca iti da lunar, cu siguranta as astepta pana gasesc un nou loc de munca, atatea ore de munca cu salarul respectiv, nu se merita atata stres/bataie de cap/nervii, suparare/etc, intr-un moment ca acesta de criza/nervi/stres, as incerca sa imi pun in ordine gandurile si sa imi gasesc singura o posibilitatea de a scapa de stres/nervi/suparare etc.eu de ex.lucrez doar 8 ore pe zi si o ora, o am am libera pentru masa si am aproape cat salariul tau, gandeste-te ca esti tanara, mult succes.

| FearNoEvil a răspuns:

Ma descarc pe persoane care n-au nici o vina. Si dupa aia trebuie sa imi cer scuze. big grin

| Diav0la a răspuns:

Schimba programul zilnic sau macar incearca sa-ti rezervi o ora doua pentru tine. Asculta o muzica relaxanta ( iti recomand Gotan Project, Buddha Bar, Enya ), un pahar de vin, un masaj si o baie fierbinte.

| funnymantm a răspuns:

Zambind draga meawinking

| vladutz_9733 a răspuns:

Iati liber macar o zi si fa-ti timp pentru familie sau prieteni fa tot ce poti mai mult, relaxeazate si fi cat mai spontanawinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o sa o tii tot asa o sa te imbolnavesti... muncesti prea mult...ar trebui sa fiti 2 sa lucrati in ture sau cumva sa te ajute...si o marire de salariu nu ar strica...trebuie sa te gandesti ca sanatatea e pe primul loc. Respira usor...bea un pahar cu apa rece, calmeaza-te...nu vrei sa spui ceva ce dupa vei regreta...

Un banc sa te mai relaxezi:
Un postas se duce la o casa, striga striga nu raspunde nimeni. Se uita pe geam o vede pe femeie cu un deget in pasarica si unul pe covor. Barbatul cu un deget in cur si unul in acvariul cu pesti. Socat, se duce la vecinul urmator, si ii zice ce a vazut. Vecinu: - Domne sunt surdomuti. I-ati prins cand se certau… Postasu: - Pai si ce ziceau? Vecinu: - Ea ii zicea: du-te in p. zda matii si spala covoru, iar el ii zicea: Ma pupi in cur, ma duc la peste!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi gasesc alta distractie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma calmeaza si ma remonteaza muzica, dar tu nu ai timp de muzica, muncesti prea mult. Eventual sa incerci sa vezi ceva bun in munca ta, daca se poate, pentru ca in orice exista si o parte buna. Poate ca acea parte buna te poate ajuta sa mergi mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand sunt deprimata de obicei plang ff mult. cel mai nasol e sa nu ai cu cine vb despre problema ta.si toti prietenii tai sa fie ocupati, incalzesti telefonul degeaba.am patit-o de ff multe ori.plang mult. fumez o tigara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei un burete si il strangi in mana cu toata forta ta si te vei calma 100%eu am incercat! sau iei o perna si o trantesti de o ia draq in toate partile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demisie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta, cu rabdare, a sapte-a Zi, şi fugi cît mai departe de tot ce a "construit" omul, prinde un copac în braţe, şi nu-i da drumul pîna cînd simti o linişte ce te pătrunde, începând de la torace(nivelul pieptului) si pana, mai tarziu, in talpi. Mingie acel copac cu toata sinceritatea ta si, vei simti o MARE, MARE eliberare venita de laDomnul care a creat si liniste, printre noi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la o prietena si ii spui tot ce so intamplat si o sa te calmezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce sunt suparat deprimat suparat cacacios pisolcos si cand visez ca ma *** pe **** ma simt foarte liber la **** ca numa un tricou am avut happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerci sa te gandesti la lucruri frumoase1! uiti de toata lumea! 1 de gandesti numi la tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand sunt nervoasa (desi am 10 ani, da ma enerveaza tampiti de la scoala) incep si injur si imi dau pumni in cap dar daca toata ziua m-am enervat, la un moment incep sa crying.
P. S: mai i-ati o vacanta ca nu e bine de loc sa faci ceea ce faci tu!