| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de oameni evitați in general? Ce trăsături va scarbesc?

17 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Încerc să evit ceea ce mă irită, respectiv:
- aroganța
- genul care le stie pe toate, tot ceea ce face el/ ea este cel mai bine, tot ceea ce cumpără el/ea este cel mai bun.
- persoanele de rea credință
- persoanele interesate de ceea ce fac eu
- detest bârfa, vorbăria inutilă, întrebările indiscrete, nepotrivite, prost gândite
- persoanele cu convingeri limitate
- persoanele care și-au creat un obicei din a se lamenta
- persoanele care mă încarcă negativ

| Drimmero a răspuns:

Aia care se contrazic desi nu au dreptate dar se contrazic de prosti neavand habar cu subiectul, astia sunt in topul persoanelor care m-ar enerva pana la culme, aia care vor sa se creada miezul si sunt de fapt cei mai fraieri, adica daca te vad in treaba ta incearca sa te minimalizeze si cand ii bati din vorbe sunt mielusei apoi, aia cocalari, religiosii aia intoxicati, needucatii, ar fi mai multe dar nu-mi vin acum in minte.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aia care cersesc sau zbiara pe strada :/

| SilentRain a răspuns:

Oamenii falși, mincinoși, egoiști, leneși, agresivii, cocalarii

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Narcisiștii, oamenii care pretind că dețin ''adevărul'' despre un subiect sau altul, care își plâng de milă și nu fac nimic să evolueze, care-s plini de ifose și au impresia că e pus cineva pe pământul ăsta să-i suporte pe ei, care zic sus și tare EU SUNT O PERSOANĂ SINCERĂ, DE ÎNCREDERE, BUNĂ - dacă ești, se vede, nu trebuie să convingi pe nimeni de nimic laughing))) am o listă interminabilă.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru supadeceapa):

Hai nu mai fi rea puiuț ca ști ca eu te iubesc :* încearcă sa treci peste.
Hai sa încercăm sa fim mai buni, daxa eu pot și tu poți.

| supadeceapa a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Încearcă tu, eu ți-am vorbit mereu frumos laughing nu am peste ce să trec că nu mă afectează crizele tale.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru supadeceapa):

Dar nu mai fac crize de mult nu ai realizat? Eu am admis public ca îmi place de tine, ce tot faci atacuri la adresa mea? Eu din cauza depresiei sunt asa rău, nu îmi da voie sa îmi trăiesc viata, mi-am pierdut 10 ani din viata din cauza bolii trebuie sa fi asa rea?

| supadeceapa a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

De mult, adică de 20 de ore laughing
Era vorba de RAY, nu de tine.
Eu nu văd un om depresiv, văd un narcisist care profită de niste etichete ca să se poarte cum are el chef :*

| Lukasssz a răspuns:

Martorii lui Iehova pe astia ii evit de mic, sau aia care cred mereu ca au dreptate.

| CIaudiu a răspuns:

Analfabetii functionali, analfabetii stiintifici si cei care isi dau cu parerea peste tot si considera ca ce spun ei este adevarat desii in realitate habar nu au despre ce vorbesc.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

In general smecherasii! Nu-i suport!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evit oamenii care bagă pisici în congelator.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai fundiță de la mine love struck

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

love struck

| Morbid a răspuns:

In general cam pe toti laughing, sunt foarte putine persoane care chiar le inghit.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Cocalarii si prostii care se cred deștepți.