| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de oameni lucreaza in general la supermarket? Adica cata scoala au? Ma refer la casieri si la cei care pun marfa pe rafturi.

(Nu vreau un job acolo, laughing intreb doar ca sa arat raspunsurile unei cunostinte.)

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea probabil au doar bac ul ca altfel nici nu cred ca angajeaza.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Deci ii angajeaza doar pe cei care au maxim liceu+bac? Daca ai mai mult nu te angajeaza, nu? E bine atunci, la asta ma gandeam si eu. happy

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicidecum... ce am zis eu e ca ii angajeaza, probabil ca nu stiu sigur, pe cei care au minim bac. In sensul in care nu te angajeaza daca nu ai bacul luat. Daca tu ai 3 facultati nu cred ca le pasa

| EntertainYou a răspuns (pentru suntserios):

Nici pe ala nu-l au.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am o colega care a terminat facultatea de limbi si ii place mai mult sa lucreze in comert decat in invatamint.

| gemeni6226 a răspuns (pentru suntserios):

Asa este.

| gemeni6226 a răspuns:

De obicei trebuie sa ai liceul adica bacalaureat.Eu atita am si lucrez la un supermarket.Dar bineinteles inainte de a fi angajata aici am avut experienta din magazine mai mici de cartier.

| siriusblack98 a răspuns:

Majoritatea au liceu si BAC. Iar cei cu facultate sunt mai multi decat cei fara liceu terminat in randul casierilor. O viata irosita dupa parerea mea. Sa nu mai zic ca se castiga si destul de prost iar programul este o mizerie. Nici nu mai punem la socoteala toti prostii pe care trebuie sa-i suporti ca si casier.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti absolventii de ase, studii economice etc

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineinteles care isi doresc acest lucru, caci majoritatea cunostintelor mele care au ase lucreaza in birouri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu mă miră că ți-ai șters întrebarea. Tot felul de oameni, in toate domeniile probabil 10-20 la sută sunt buni. Restul praf.