| anonim_4396 a întrebat:

Ce impresie v-ar face o persoană care, printre motto-urile principale, îl are și pe acesta:
"Eu nu pierd niciodată, câștig mai târziu".?
Se referă la o persoană care nu acceptă din prima o înfrângere, ci mai încearcă o dată acolo unde a eșuat.

7 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca e hodler, e adevarata afirmatia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai mai pus draga rosalia întrebarea asta. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi aduc aminte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

18 Noiembrie | Carlota a întrebat:
Ce părere aveți despre o persoană care, printre principalele 3 motto-uri de viață, îl are și pe următorul:
"Eu nu pierd (niciodată), câștig mai târziu."
Motto spus atunci când ceva nu-i iese din prima dar ea insistă ca acel lucru să fie realizabil.
Ați considera-o mai mult ambițioasă, narcisistă sau imatură?
Este relativ la fel, dar,, a litle bit reformulata happy
Ți am văzut mesajul, îți dau" amuzant " deoarece îmi ești simpatica, nu ți am dat niciodată nefolosit sau eronat. Pentru mine ești o persoana tare interesantahee hee

| Sekim a răspuns:

O impresie incompleta. Cine isi face impresii dupa ce aude o prostie de genul? In primul rand ca sa fii luat in serios trebuie sa faci fapte, sa ai ceva de demonstrat. In al doilea rand, e patetic sa auzi oameni care vorbesc in stanga si in dreapta in modul asta de citate de pe Facebook ca „ Eu nu pierd niciodata, castig mai tarziu ", chiar e infantil si amuzant dar intr-un mod rau. Daca un om e perseverent si nu renunta, foarte bine, o trasatura buna de caracter dar nu trebuie sa o spuna sau sa o arate.

| TheStrategist a răspuns:

Nici o impresie.

| 19flo79 a răspuns:

O persoana optimista care stie ca prin munca si prin lupta neintrerupta isi poate atinge scopul.
Poate fi privita si ca o persoana mandra, orgolioasa si care prin amenintari vrea sa fie mereu deasupra.

Depinde de felul si de tonul pe care o spune...

Oricum, e doar o gluma laughing