| RAY a întrebat:

Ce inseamna a fi badboy? a fi mai masculin? credeti ca se poate schimba un baiat mai sensibil intr-un barbat mai masculin, mai dur, violent? ceva experiente cine a devenit mai masculin si cum?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

A fi "badboy" de obicei înseamnă a avea sânge în istalație, a nu îți fi teamă să lupți pentru ce vrei, indiferent de consecințe. Unui astfel de tip nu îi pasă de părerea celor din jur ci face numai ce simte. Te face el pe tine ca să nu îl faci tu primul, asta e mentalitatea lui. E închis în bula lui, așa cum spune deathincarnate. De regulă sunt persoane directe care spun ce cred, fără menajamente. Problema ar fi că nici nu oferă soluții. Ei se pot raporta la viață doar din punctul de vedere al experienței lor. Tot restul vieții le este inaccesibil. Nu știu ce înseamnă să te pui în locul altei persoane. Nu te pot ajuta decât să fii cine sunt ei, ceea ce chiar nu e o soluție. Fiecare are lecțiile lui de învățat și provocări diferite.
Cred că e mult mai ușor să atingi echilibrul dintr-un bărbat sensibil într-un bărbat stăpân pe sine decât invers. Odată ce ai trăit zeci de ani cu ură în suflet, cu nepăsare, e greu să scapi de aceste bagaje. Chiar și dacă cineva îți va oferi iubire mereu vei căuta să afli ce interes are de face acel lucru și vei vedea doar ce vrei să vezi. Astfel de persoane se schimbă doar după experiențe intense. Să fie aproape de moarte sau să le moară cineva drag. Altfel e greu de crezut că va reuși să scape din închisoarea propriilor gânduri. Sau mai degrabă să îi fie omorâtă ura și neîncrederea cu iubire de o persoană care va suporta tortura lor până când el va înțelege în sfârșit. Să îl iubească cel mai mult atunci când merită cel mai puțin. Dar cine e dispus să facă așa ceva? Din ce în ce mai puține persoane.
Un tip sensibil pe de altă parte poate ajunge intelectual să înțeleagă anumite comportamente și tipare ale vieții, fiind realmente interesat să învețe de la tot ce îl înconjoară. Inițial treaba asta e mai mult mecanică dar forța iubirii este una mare iar naturalețea îl va ajunge din urmă la un moment dat. Odată ce ai valori clare forța iubirii o va depăși cu mult pe cea a fricii. Din iubire vei fi dispus să înfrunți obstacole care nu se văd cu ochiul liber, dar care sapă adânc în viața celor mai mulți dintre noi. Va dispune apoi de aceeași ferocitate pe care o are o mamă când își apără puii pentru protejarea și propagarea adevărului și sentimentelor demne.

| DeathIncarnate a răspuns:

In general, un baiat mai rau din fire are anumite probleme care-l fac sa fie asa.Mai pe romaneste, se inchide in fata oamenilor.

| PaulaSPFGHJKL a răspuns:

Badboy= baiat rau. Oamenii de obicei nu se schimba

| Anonymous4433 a răspuns:

Sa te comport I cum zici tu inseam a sa fi mai prost, nu mai masculine.