| AlexGame26 a întrebat:

Ce inseamna a fi operator pe masini cu comanda numerica, cu ce se ocupa aceasta meserie?

3 răspunsuri:
| CaMeLeOnn a răspuns:

Am lucrat in acest domeniu, pai practic te ocupi de programarea unei masini ca sa realizeze o anumita sarcina, mai usor zis setezi o masina sa faca ceva si dupa aia o supraveghiezi sa faca ce a fost setata. Nu e o meserie grea, trebuie sa iti placa tehnica si sa iti te pricepi putin la calculatoare sau tehnica in general ca sa te prinzi mai repede de ce sa faci si cum sa actionezi daca se intampla ceva.

| AlexGame26 explică (pentru CaMeLeOnn):

Cam cat se castiga ca venit pe luna?

| CaMeLeOnn a răspuns (pentru AlexGame26):

1600-1700 lei (cu tot cu sporuri si ore suplimentare) cel putin atata se castiga la firma la care lucram