| IM5 a întrebat:

Ce inseamna a nu-i veni la socoteala?happysi a se da huta?laughing repede

9 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Nu coincide cu ce a calculat el
a se da in leagan
dar faci misto ca prea razi tare

| dadasssssssss a răspuns:

Iar va faceti temele pe net? rolling eyes

| IM5 explică:

Iar ma iei cu din astea de unde sti ce fac cu ele, poate ma intereseaza pe mine

| Bunicul62 a răspuns:

Iar ai dat de bucluc

| IM5 explică:

Eu?

| ERIS a răspuns:

Uite, si eu am aceeasi tema la limba si literatura romana!
Esti clasa a 6-a si iti pot spune si in ce carte este acest exercitiu si la ce pagina!
Exercitiul acesta il gasesti in manualul de romana de clasa a 6-a, la pagina 51 al doilea exercitiude jos...laughing
Zice asa exercitiu': Indicati printr-un cuvant sinonimul urmatoarelor expresii:

a nu(-i) veni la socoteala

a da ajutor

a da foc

a se da huta

Nu e frumos sa iti faca temele altii!
Inteleg, intri pe net, cauti raspunsuri, diferite chestii dar nu in halul acesta!
Sa intri pe TPU si sa intrebi astfel de lucruri?

Rusine, Dinu Patriciu...laughinglaughinglaughing

| IM5 explică (pentru ERIS):

Ma doare in c*r de ce crezi tu despre treaba asta! Capish?

| Lory72 a răspuns:

Si eu am acelasi exercitiu...

| Ioana_Antonia_1999 a răspuns:

Si eu am aceeasi tema. si nici eu nu stiu crying(! laughing).