| Cristian_Darius_1999 a întrebat:

Ce inseamna cand o fata imi zice ca sunt cel mai bun amic al ei? As avea sanse sa fiu cu ea impreuna?

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Nu confunda relatia de prietenie cu cea de iubire.Prietenia si iubirea sunt doua lucruri care se deosebesc mult.A fi prieten cu cineva inseamna a tine la persoana data,a-i oferi mereu suport,a tine mereu toate secretele ei in siguranta,a fi sincer cu ea si sa te simti bine in preajma ei.A iubi in schimb inseamna mult mai mult,inseamna a simti o atractie fizica si psihica fata de persoana data,sa fie unica cu care ai vrea sa iti petreci tot restul vietii si cu care ai putea forma o familie in viitor. Daca are sentimente fata de tine, ti le va impartasi cu timpul, dar nu avea asteptari prea mari. Uneori, un baiat si o fata pot fi doar prieteni, nimeni nu a spus ca pot fi doar iubiti.Si eu am o prieten foarte buna, dar nu suntem mai mult de atat, nu ne iubim si stim asta, si o acceptam ca pe ceva normal pentru ca stim ca tinem oricum unul la altul.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zona prieteniei si atat, noi baieti speram la altceva dar ele vad in noi amici atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aolo ti-a dat dauna totala, te-a băgat în friendzone. Te place ca pe un prieten

| SilentRain a răspuns:

Înseamă ca sunteți prieteni și atâta, ce e atat de greu de instels?

| darrio2007 a răspuns:

Doar ca amic. Atat.