| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand persoanele cu care locuiesti in casa incep sa iti spuna sa te acuze, certe, folosind exact expresiile tale pe care le scrii pe internet unora din strainatate (cand contul acela n-are nici o legatura cu viata ta reala sau persoanele din ea)? Cum au ajuns cunoscutii tai sa stie ce conturi ai tu unde si ca tu vorbesti asa, cum au ajuns sa imite acest limbaj strain al tau?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu zic sa schimbi parolele de la toate conturile tale.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Deseori mi le schimba. Cum sterg datele la browsaer nu ma pot loga.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai fa si tu un user la care doar tu ai acces.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Pai asa credeam ca am facut, cum are access al ele cum le gaseste?

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Iti faci un nou user pentru Windows:
https://support.microsoft.com/......915af2a34d

2. Iti schimbi toate parolele inclusiv cele de la mailuri (pentru numarul de telefon pe care il ai).

3. Nu ramai logata niciodata cu nicio parola, nu dai pe "remember me".

4. Nu lasi niciodata expusa la vedere parola si nu o introduci decat cand stii 100% ca nu este nimeni langa tine care ar putea sa o vada.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

LA ce te referi tu? La vecinu de partea cealalta a peretelui?

| Sonia822 a răspuns:

Inseamna ca e posibil sa ai calculatorul monitorizat, si sa vada absolut tot ce faci acolo. Sunt mai multe programe, chiar si team w

| anonim_4396 explică (pentru Sonia822):

Cred ca trebuia mentionat pe acolo, ca "persoanele cu care locuiesti in casa, se iau de tine cu motivul fiind cunoscutii din viata reala. care nu aveau cum sa afle ei ce cont ai tu pe unde si ce faci, nu?".