| Sfinnx a întrebat:

Ce inseamna complexe de inferioritate in domeniu sexual?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Poate insemna orice din acest domeniu care il face pe un individ, femeie sau barbat, sa se simta inferior pe plan sexual fata de alte persoane.

Cel mai intalnit complex de inferioritate se refera la dimensiunea penisului si evident il au barbatii cu penisul de dimensiuni nesatisfacatoare pentru ei sau chiar de dimensiuni mici.

Femeile pot avea astfel de complexe in ceea ce priveste corpul lor, sanii in mod special, de asta multe recurg la implanturi.

Mai poate fi legat si de performanta sexuala. Un barbat care considera ca nu performeaza suficient de exemplu in ce priveste durata unei partide de sex poate avea un astfel de complex de inferioritate.

Aceste complexe apar desigur prin comparatie iar industria filmelor porno este principalul declansator, in filmele porno barbatii intotdeauna sau aproape intotdeauna o au mare, femeile au sani mari, partidele de sex dureaza zeci de minute samd. Asta fara ca multi multi oameni sa stie ca barbatii iau pastile speciale ca sa-i tina erectia sau pastile pentru a ejacula intr-un anumit fel, scenele se filmeaza cu pauze samd.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Adica are pretentii peste puterile sale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimensiunea penisului.
Termini înainte să termine ea.
Nu reuşeşti să o aduci de multe ori la orgasm.

Toate astea nasc complexe de inferioritate şi duc la distrugerea şi mai serioasă a vieţii sexuale. Ca idee, doar.

| GeorgianaOana23 a răspuns:

Ideea ca barbatii sunt mai presus decat femeile, ele sunt inferioare barbatilor, etc etc ( ceea ce este o tampenie in opinia mea, dar asta e definitia big grin )