| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă dacă o visez pe maica-mea zilnic? Menționez ca nu de mult timp a decedat, uneori visez ca moare în vis, ce înseamnă asta, ce semnifica? De ce o visez zilnic?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

De multe ori visele sunt doar vise.Dar uneori pot si prevestii chestii.
Dacă mama ta a murit si tu o visezi iar si iar cum moare probabil e pentru ca te-a marcat.Si poate e suficient sa dai ceva de pomana. Daca nu ajuta încearcă să îți amintești daca iti zice sau da ceva.
Stiu, ca poate pare o prostie dar nah.

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Îți este dor de ea, iar subconștientul tău îți vorbește în vise

| Rihanna20B a răspuns:

E doar un vis și ție îți e dor de ea. E normal. E mama. Cea mai buna din viata noastră.

| Invictusman a răspuns (pentru Rihanna20B):

Asa este sad e doar un vis, dar ma afectează ca o visez zilnic, și dacă nu ma gandesc la ea o visez, probabil ca am iubit-o mult de aceea. Ca ceilalți frați vad ca nu sunt asa afectați ca ei au stat cu familia lor, copiii lor. Eu am iubit-o cel mai mult având în vedere ca am locuit cu ea.

| Rihanna20B a răspuns (pentru Invictusman):

Te sfătuiesc sa mergi la un psiholog pentru a te ajuta să te împaci cu ideea.

| Invictusman a răspuns (pentru Rihanna20B):

Ce idee?

| Rihanna20B a răspuns (pentru Invictusman):

Că mama ta nu mai e. Ăsta e principalul motiv pentru care o visezi. Maid evreme sau mai târziu asta te va afecta. De aceea e mai bine la psiholog de acum.