| waXonwaXoff a întrebat:

Ce inseamna expresia "imi umple frigiderul " sau "i-am umplut frigiderul"? De la ce vine expresia asta?

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Acestea sunt nişte expresii vulgare utilizate pentru a exprima faptul că ai fost înjurat de cineva, sau ai înjurat pe cineva menţionând tot ce e posibil şi imposibil.
Cu alte cuvinte, reprezintă o multitudine de înjurături.
Pa-pa.

| zHeArTz a răspuns:

Se refera la o injuratura / jignire.

| CripWalker a răspuns:

Se refera la "injuraturi" in general, cand cineva te injura cam cu tot ce stie el laughing... si este un simplu "proverb", "ti-am umplu frigiderul", sper ca ti-am fost de ajutor happy