| Anonimuserr a întrebat:

Ce inseamna pe facebook? Open Relationship? Bine stiu ca inseamna relatie deschisa dar nu inteleg la ce se refera? Ca persoana este intr-o relatie are iubit/iubita sau este in cautarea unei relatii? Deci nu inteleg semnificatia.

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

O relatie fara obligatii, fara gelozie.Gen...tu te duci si faci sex cu alta dar iubita oficiala nu are dreptul sa iti faca reprosuri.La randul ei poate face acelasi lucru.
Fara gelozie, fara ascunzisuri.Relatie...deschisa cica.

evenso
| evenso a răspuns:

Inseamna ca sunt intr-o relatie / traiesc impreuna dar cauta sex si in alta parte.

| teiuby0 a răspuns:

Inseamna ca persoana are un iubit care este deschis, sociabil si poate ca nu este gelos/a pe comentari sa like
asta cred eu