| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi adevărata fericire?

Răspuns Câştigător
| sanboss a răspuns:

Desi pe pamant trecem fiecare prin felurite incercari ( imposibil sa fim 100% fericiti ). Am totusi o nadejde vie in Hristos, atunci cand va veni ne va stramuta in imparatia Sa unde vor fi pe deplin PACE, BUCURIE SI NEPRIHANIRE... Deci in prezent su fericit ca am MANTUITOR intr-un viitor voi fi fericit pe deplin pentru ca ma voi intalni cu Domnul si Mantuitorul MEU

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femei la ocazie, masina (modificari - intretinere) calatorii in tara si experiente de neuitat.

| Celcestietot a răspuns:

Eu simt adevarata fericire atunci cand ma indragostesc de o persoana, este locul 1 in top happy.

| SilentRain a răspuns:

Liniște, fara stres înconjurat de oamenii dragii

| gemeni6226 a răspuns:

Sanatate de fier.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cand o sa fiu mort numai atunci voi fi fericit, cel putin scap de lumea asta mizera si falsa care e o curva https://www.youtube.com/watch?v=_ImqOoowsyo
Aici nu conteaza ce fel de om esti bun/rau, destep/prost, bogat/sarac, sanatos/handicapat aici se pisa toti pe tine practic nu existi esti doar un sclav si atat la fel si in strainatate.

Biserica te vrea darnic, banciile datornic, scoala te vrea prost, puscaria vrea sa te aduca la tacere, prieteni si fratii te vor mort copii tai de-a bia asteapta sa mori ca sa le ramana lor casa si tot ce ai tu, in rest nu le pasa de tine.

| Apokales a răspuns:

Atingerea unor obiective asta te face fericit cu adevarat pentru ca obiectivele propuse ofera relevanta vietii tale, oricare ar fi ele. Acum depinde daca ti-ai gasit scopul in viata sau care este scopul tau momentan, el se poate schimba si asta este in regula.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Îmi place cum gândești.winking

| JicaContra a răspuns:

Sa fii iubirea vietii persoanei care iubirea vietii tale, si apoi sa fiti impreuna fara ca soarta sa se rahateasca pe voi

si, STIU CE VORBESC, stiu o tona de exemple IN AFARA de Romeo si Julieta... daca esti cu adevarat fericit, soarta o sa ti-o traga, doar d'aia!

| Cameliapantiru a răspuns:

Să fiu sănătoasă și să-i știu sănătoși pe toți cei dragi mie, să îmi câștig existența în mod cinstit și să fiu foarte bună în ceea ce fac, să-mi dedic în fiecare zi câte o jumătate de oră sau o oră pentru o activitate plăcută și relaxantă (lectură, plimbări, muzică).

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Echilibru emoțional, material și liniște

Adică să nu duc grija zilei de mâine, să nu am resentimente și fustrări, să mă pot retrage din activitate (pensionare, mai pe românește) pe la 45-50 de ani, fără ca cineva sau ceva să depindă în mod concret de mine...

Cam asta ar fi... ah da... ar mai fi să-mi pot cumpăra un yacht sau să mă alătur echipajului unei nave și să-mi trăiesc un vis mai vechi: marinăria, precum Robinson Crusoe sau Gulliver happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu de zis ce e adevarata fericire. Poate in viata alaturi de persoana iubita, de o femeie potrivita care sa te vada imbatranind alaturi de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva din basme.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau poate nu. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contul meu trebuia șters demult. TPU, de ce nu îmi ștergeți contul? Va doare mana daca o faceți?

| CinevaAnonimă a răspuns:

Liniște, pace, siguranță, oameni minunați alături, lectură, sănătate, timp liber, etc.

| MaryMaria333 a răspuns:

Cel mai si cel mai mult in persoanele dragi and lucrurile care ma satisfac.

| Dana1999 a răspuns:

O prietenie sinceră.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Bani investiti in tehnologie, gadgeturi, pc-uri, si calatoriile in afara dar si in tara, cum ar fi acele locuri de neuitat pe care le poti vizita in lumea asta ca de exemplu patagonia, sau elvetia, mongolia islanda etc, si de sigur sa fiu inocnjurat de persaone de treaba

| Justme79 a răspuns:

Când știu că toți ai mei sunt bine și sănătoșii happy!

| Raizing a răspuns:

Ca exist love strucklove struck

| Carolina1972 a răspuns:

Fericirea e diferita de la persoana la persoana. Pentru mine fericirea inseamna familie si inseamna reusitele care ni le-am propus si s-au intamplat. Adica consider ca fericirea pentru mine ar fi daca tot ceea ce imi impun in cap s-ar intampla.

| adriangrowinglife12 a răspuns:

Pentru fiecare poate insemna altceva. Cu riscul de a parea ca spun un cliseu, pentru mine adevarata fericire ar fi sa imi gasesc sulfetul pereche. Apoi sa reusesc sa ma intru unde vreau ca sa imi asigur dpdv financiar pentru a imi intretine viitoarea familie happy

| MaRIAN9889 a răspuns:

Libertate, zambetele persoanelor dragi, o viata limpede si calma.