| monicaaa17 a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi fericirea? Stiu ca pare o întrebare clișeica, dar de ce anume considerati ca aveti nevoie ca sa va simțit împliniți?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani, casa - masina. Cu astea ma multumesc in viata

| Drimmero a răspuns:

Sanatatea inseamna fericirea cea mai mare pentru mine, e o muza pentru mine.

| Sofer a răspuns:

O femeie care sa fie și sa tina cu mine mereu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

Sunt lucruri mult mai importante pe lumea asta decât femeile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea nu e același lucru cu împlinirea. Fericirea e o chestie de moment, împlinirea e o stare de lunga durata, care se consolidează in timp si implica mulțumire, acceptare, fericire dar "permanenta". Adică dacă fericirea s-ar măsura de la 1 la 10, dacă azi as fi la 10 si după 3 săptămâni la 5, nu înseamnă ca-s împlinita.Implinirea ar necesita o medie de 7+.Nu cred ca are niciun sens ce am zis, dar mi-e lene sa modific.
Am nevoie de o relație, o familie.Si de reușitele pe plan profesional pe care mi le doresc. Ordinea priorităților fiind inversa ordinii in care le-am menționat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nevoie doar de Dumnezeu ca să fiu fericită, nevoia de a-L experimenta într-un mod real.