| mentholinks a întrebat:

Ce inseamna pentru voi sa cunosti lumea? Si cum stiti cand si ce ati cunoscut?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am vizitat lumea in lung si-n larg asa ca o cunosc putin (teren explorat) dar persoanele nu prea. Se asimileaza mult fiecare om, expresia sa cunosti lumea se refera sa iesi din casa sa fi social

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu cunosti lumea, iti faci o varianta proprie a celor din jur. Cunosti doar ce vrei tu si ignori, chiar si inconstient, ceea ce nu iti convine pentru ca vrei sa o vezi doar intr-o lumina care iti convine tie pe moment.
Fiecare traieste in propria lume cu fapte si oameni vazuti prin propriul fitru mai bun sau mai prost.