| Sydddfhaa a întrebat:

Ce inseamna portret fizic?

7 răspunsuri:
| nyko06 a răspuns:

Inseamna descriera vestimentatiei, a aspectului.

| niku93 a răspuns:

"portret fizic" legat de lb si lit romana?
atunci cand autorul descrie cum arata un personaj."era inalta, avea ochi albastrii si era imbracata in... si avea la gat un colier care seamana cu..."

| DidiR19 a răspuns:

Portretul fizic este felul in care arati, adica culoarea ochilor, a parului, inaltimea. adica mai pe scurt sa-ti faci o autodescriere sau sa descrii pe altcineva.

Răspuns utilizator avertizat
| TudorRadu a răspuns:

Portretul fizic este atunci cand ii este descrisa vestimentatia si cum arata el RETINE cum arata nu cum este!

| sandugabi a răspuns:

Se refera la a descrie o persoana la aspectul fizic