| Alexandra18000000 a întrebat:

Ce inseamna sa ai față atractivă ca femeie?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Simetrică și proporțională, mandibula suficient de proeminenta, unghiul gatului cu mandibula sa fie 90°, pleoapa de sus sa nu se vadă, nasul să nu fie prea mare și preferabil îndreptat un pic în sus, fruntea sa nu fie prea mare și sa fie o față ovala și nu rotundă.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O fata atractiva este o fata simetrica, cu trasaturi delicate si frumoase ( fara machiaj evident).

Asa sunt alese si fetele la concursuri de frumusete dar si scoala de modeling, cat mai naturale, sa se vada frumusetea lor naturala ( nativa), nealterata de farduri si machiaje.

| Drimmero a răspuns:

Sa fie frumoasa, nu conteaza ce culoare au ochii, ce culoare are parul, important e sa aiba o simetrie a fetei, sa nu aiba o fata pufoasa cu gusa, cum a mai zis cineva, sa aiba fata ovala, fruntea sa nu fie lata ci cat mai mica, sprancenele aranjate in conformitate cu fizionomia ei, adica sa nu le aiba nici prea groase dar nici prea subtiri sau rare, sa fie normale dar ingrijite, nasul sa fie normal, important e sa nu fie stramb, cam asta inseamna simetria care determina frumusetea faciala a unei persoane, daca sunt elemente care ies din simetrie atunci fata are de suferit, ceva nu se potriveste.

| Lioana a răspuns:

Inseamna sa fii frumoasa si zambitoare.

| Fantaspirit a răspuns:

Înseamnă că vei atrage sexul opus mereu, vei fi căutată și nu o sa mori de singurătate, vei avea multe cereri de la bărbați ceea ce va fi super.