| troleibuz a întrebat:

Ce inseamna sa "ai o viata"?

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

E o tipă care a cerut într-un mod frumos și civilizat părerea despre o anumită experiență a ei și a întrebat dacă e normal ca să fie refuzată într-un loc unde nu contează vârstă, nu a jignit pe nimeni cu nimic, doar a pus o întrebare.
Apoi apari tu și zici de ea că e o acritură și o neiubită.
Consideri că o persoană care nu e acritură ar merge la o întrebare oarecare pe site și ar jigni ( că e jignire, nu e un "adevăr" ) aiurea oamenii?

Spui că omul ăsta e afectat de ce zice cineva pe net, deși nu e neapărat adevărat, putea să pună din curiozitate întrebarea.
Dar să presupunem că ar fi afectat de ce spun alții de el pe net, tu ce faci când știi asta?
"E amuzant de stupid și penibil", e amuzant să râzi de problemele altora deci, iar când zice că dai răspunsuri răutăcioase zici că nu e așa.
Când râzi de problemele altora indiferent de care sunt alea e considerat ceva răutăcios(cuvânt ales de tipul de mai sus).

Ai pierdut puțin contactul cu realitatea.

50 răspunsuri:
| lorix a răspuns:

Asa tare te-a afectat un simplu comentariu de la Endoryus ca ai tinut sa pui o intrebare in legatura cu ce ti-a scris. Nu ca nu ar fi adevarul.

| troleibuz explică (pentru lorix):

Ce treaba ai tu cu lucrurile care ma afecteaza pe mine?

| lorix a răspuns (pentru troleibuz):

E amuzant de stupid si penibil ca te afecteaza ce spune x si y de pe un site.

| troleibuz explică (pentru lorix):

De ce iti pasa atat de mult incat simti nevoia sa faci o remarca rautacioasa? Ai avut o copilarie nefericita?

| lorix a răspuns (pentru troleibuz):

"Ai avut o copilarie nefericita?"

Nu. Tu, da? Pentru ca vad ca tot bati apropo la copilarii nefericite.

| Endoryus a răspuns (pentru lorix):

Ai grija ce cuvinte folosesti ca iar zic nebagatii aia 2 in seama ca suntem unul laughing

| troleibuz explică (pentru lorix):

Nu sunt cauza neimplinirilor tale ca sa-ti directionezi sentimentele negative către mine. Mie mi-e dor de copilarie si consider ca adultii rautaciosi si nervosi au fost niste copii neglijati care nu au avut taria de caracter necesara pentru a trece peste.

| troleibuz explică (pentru Endoryus):

De ce va lasati condusi de frustrare in orice interactiune de pe site-ul asta? Oamenii de aici nu au nicio vina pentru problemele pe care le aveti voi in vietile voastre.

| lorix a răspuns (pentru troleibuz):

Altul care si-o incearca cu psihologie de cls a 2-a? Lasa-te, nu e de tine. Si nu am fost rautacioasa, dar se pare ca adevarul doare cel mai tare.

| Endoryus a răspuns (pentru troleibuz):

Idem ce a zis lorix mai sus. De ce tot pomenesti de frustrari? Asa tare te doare?

| troleibuz explică (pentru lorix):

Nu ma cunosti. De unde stii ca nu e de mine? Daca stiam ca adevarul doare iti dadeam un servetel inainte sa scriu raspunsul anterior.

| troleibuz explică (pentru Endoryus):

Pentru ca asta exprimati prin fiecare comentariu. Intorsul replicilor in oglinda e tactica de clasa a 2-a.

| lorix a răspuns (pentru troleibuz):

"Nu ma cunosti" - replica preferata a oricui care arunca cu noroi dar dupa ce i se intoarce favoarea inapoi are infumurarea sa zica ca tu de fapt "nu il/o cunosti". Cata ipocrizie.

"De unde stii ca nu e de mine?"

E simplu, uita-te la rasp. tale.

P. S. pastreaza servetelul ala, tu chiar ai nevoie de el.

| troleibuz explică (pentru lorix):

Esti constienta ca prin raspunsul asta nu ai spus absolut nimic?

| lorix a răspuns (pentru troleibuz):

Tot ti-o incerci vad.
Esti tare plictisit si nebagat in seama sad.
Copile, te lasi prea afectat pentru ce zice unul si altul pe internet. Mai cresti, si neaparat mai incearca sa iesi pe afara sa socializezi, clar ai avea nevoie.

| Endoryus a răspuns (pentru troleibuz):

Chiar fiecare raspuns? Ai prea mult timp liber sa ii verifici pe altii. De asta te-a durut ce ti-am zis acum 2 zile. Oricum, am vazut ce faci tu pe aici. Eu poate imi place sa provoc oamenii dar tu ii instigi la cearta si dupa te dai in spate ca un las si stai si admiri ce iese. De aia l-ai intrebat pe turbina atunci chestia aia. Repet, muult prea mult timp liber irosit degeaba.

| Endoryus a răspuns (pentru lorix):

Lasa-l in pace. Nu are rost.

| troleibuz explică (pentru lorix):

Am recitit intrebarea pe care am pus-o si nu gasesc cuvantul,, afectat'' nicaieri.

| troleibuz explică (pentru Endoryus):

Din pacate si tu ai prea mult timp liber daca iti pasa de felul in care imi petrec eu timpul liber.

| troleibuz explică (pentru Endoryus):

Daca nu are rost de ce va bagati in seama? Care este rolul vostru pe acest site? In afara de inlocuitor de sac de box nu vad sa folositi platforma pentru ceva constructiv.

| troleibuz explică:

Ironic si foarte penibil faptul ca nu am nici 100 de raspunsuri si voi afirmati ca nu am viata si ca stiti cum imi petrec timpul sau ca nu sunt util. Ma cunoasteti din 70 de raspunsuri mai bine decat ma cunosc eu pe mine si mai sunteti si intens satisfacuti de ideea ca,,mi-o ziceti voi'' si,, ma afecteaza'' comentariile voastre si,, adevarul''. Mari psihologi!

| Dalmore a răspuns:

Ai definițiile la ce înseamnă să nu ai o viață mai sus rolling on the floor cât timp nu ești ca ei, ești bine rău.

| RAY a răspuns:

Din moment ce nu exista nici un scop,sens in viata asta,absolut totul e absurd,faza e ca noi fiind fiinte emotionale credem ca viata inseamna nunta,copii ca avem sisteme de credinte sociale,desigur ca ar putea fi un scop si asta, socializarea reala, sexul, iubirea, cunoasteterea sunt lucruri importante asa, dar repet totul e absurd dar putem schimba starea actuala cu una mai buna

| RAY a răspuns (pentru lorix):

Poate ca vrea sa stie, cunoasxa, nu e vorba doar de afectare, si eu sunt curios care e scopul, sensul vieti in concepția voastra

| RAY a răspuns (pentru troleibuz):

Dar chiar ai sta non stop pe TPU ar fi treaba ta,asa cum uni stau pe lol, cs go, e viata ta tu dai sens existenței tale, tu alegi cum vrei sa traiesti, care e scopul, sensul vieti tale

| EntertainYou a răspuns (pentru Jus7t):

Pai fix lorix e acritura si neiubita. Stiu foarte bine cum sta treaba cu ea si Endorkyus oricat ar pretinde ei altceva.
Scuza lor? Vai, noi ratatii virgini psihologi wannabe care invatam psihologie „dă pă Yutub". Dar pur si simplu pattern-ul lor de comportament este explicat foarte bine prin proiectie sau gaslighting (tactici de oameni patologic narcisisti).
Degeaba le arati oglinda. Nu vor pricepe pentru ca ignora dinadins ce probleme au ei. Vor recurge numai la jigniri de gradinita „ba tu, ba tu".
Doar altii au o problema prin simpla existenta pe acest site.

| EntertainYou a răspuns:

Lorix, poate vrei sa le mai spui celor de pe TPU si cum faceai la intalnirea noastra de acum vreo 6 ani la Sun Plaza cand de fata cu alti prieteni ai inceput sa ma faci panarama si apoi tot tu te aplaudai singura pentru acest gest de cat de praf m-ai fi facut acolo, cand colo se intrebau toti acasa ca de ce ai facut asemenea faza absurda cu mine. Doar zic. Problema n-a fost niciodata la cum m-am comportat eu. Nu eu am fost cel care umilea oamenii degeaba doar ca sa ma simt eu bine.
Sau de ce am terminat toata interactiunea noastra cand spuneai ca unul dintre fostii mei prieteni ma depasea fizic GRAV si ca degeaba aveam eu caracter mai bun (care si asa nu era suficient de bun pentru cineva ca tine).

Si apoi ce fac preacuviosii lorix cu Endorkyus? Imi scot ochii cum ca tot eu am fost mereu ala care si-a barfit prietenii si i-a facut sa se simta inferiori. Sigur ca da. Asa degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii ador pe ăștia doi. Mereu aruncă bomba, întorc două replici în stil ''no, u!'' și când văd că nu le merg tentativele de intimidare cu atitudinea asta fake de gigi duru fug cu coada între picioare dar nu inainte sa lase in urma un comentariu din asta prin care sa arate ca trebuie sa lase prostul in lumea lui ca oricum nu intelege el psihologii din astea complicheișion laughing mi-ați făcut ziua, sunteți peeenaaali. Pana acum e 2 - 0 pentru troleibuz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Mdr, se vede si din scris ca e genu ala care se da in spectacol total amplea si se face de ras mereu laughing)

| mgtow a răspuns:

Sex, bautura distractie si divertisment. get a life vechea zicala americana