| MZc a întrebat:

Ce înseamnă să fii un om pervers? La caracter ma refer.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Parsiv, altfel nu are cum.

| Invictusman a răspuns:

Gen cum e politicianul,, promite ceva și face altceva, se mai poate spune ca e un om cu,"doua fete", gen de fata cu tine vorbește frumos cu tine /de tine, și pe la spate te bârfește. "Un om pervers este un om ieftin cu alte cuvinte ".

| rapandula a răspuns:

PERVÉRS, -Ă, perverși, -se, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) Care este înclinat spre fapte reprobabile, gata oricând să facă rău; care manifestă o deviere de la normal a instinctelor, a judecății, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, fățarnic; spec. care prezintă perversitate sexuală. ♦ (Despre manifestările, instinctele etc. oamenilor) Care trădează, exprimă, reflectă perversitate. – Din fr. pervers.

| nononsense3 a răspuns:

Inutil.

| Danielaa31 a răspuns:

Răutăcios parsiv