| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa fii un prieten adevarat? Cand stii ca esti unul?

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Sa fi acolo în dreapta omului ala când nimeni nu o sa vrea sa fie, sa îl ajuți fără așteptări sau reproșuri

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Când cunoști limitele unui om și poți să-l accepți așa cum e.

| Ineys a răspuns:

Nu stii tu ca esti unul. Cel caruia ii esti prieten adevarat stie asta si e suficient. Noi mereu o sa simtim ca nu suntem suficient de buni pentru o anumita persoana si e ok. Asta trebuie sa ne impinga sa fim si mai buni pentru acea persoana.

| CleanHeart a răspuns:

Un prieten adevarat se cunoaste la greu.
Daca in momentele dificile stam langa prietenii nostri, e dovada clara ca suntem niste persoane ce merita pastrate si pretuite.