| ioanacoruga4567 a întrebat:

Ce inseamna "Sant in fata pe avarii"? Care e faza cu chestia asta? Am văzut de multe ori replica asta pe Facebook și nu am înțeles.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Replica preferata a taximetristilor care parcheaza ca boii cand isi asteapta clientii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Hauleu, ce de teorii.
Replica asta cred ca a pornit de la un meme, adica asta:
https://imgur.com/RwKVb1H

| Thecurious a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cine face meme-urile astea si care e publicul tinta?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Thecurious):

Utilizatorii Facebook, pentru grupuri si prietenii lor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se refera la faptul ca unii cred ca daca folosesc avariile la masina oriunde, pot sta linistiti acolo cat vor. Multi inconstienti fac asta sau ma rog, constienti.

| Darkmagic a răspuns:

Ai auzit-o de la fete, logic, cand sunt la ciclu. big grin
"Sunt in fata (uneori se foloseste "jos"), pe avarii/avarie"
Nu credeam ca tampenia asta a ajuns si aici...