| DaianaSweeT a întrebat:

Ce inseamna sociopat? Vreau sa imi explicati cu cuvintele voastre?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Este o persoana care nu are nicio consideratie pentru oameni, nu are niciun sentiment pentru oameni, decat, poate, ura.

| IsabelaIssa a răspuns:

Acea persoana care face lucruri antisociale- (ceva ce nu e acceptat de societate).

| Dariusuu a răspuns:

Un sociopat este acel gen de persoană care nu simte nimic, n-are milă, nu iubeşte sau care nu are niciun sentiment.

Cam asta cred eu despre sociopaţi.

| AndraRox a răspuns:

Sociopatul? Este o persoana cu tulburari comportamentale datorate educatiei necorespunzatoare primite, caruia nu ii pasa de drepturile celorlalti sau de legi.